Akcesoria w zabawach edukacyjnych

Zabawy Montessori nie wymagają od rodziców większej wiedzy czy też specjalistycznych sprzętów. Przede wszystkim opierają się na wykorzystywaniu pomysłowości naszych dzieci oraz rodziców. Przydadzą się w takich zabawach przedmioty codziennego użytku oraz takie, które z pewnością każdy ma w swoim domu. Rzeczy typu liście, szyszki czy też kamyki również możemy wykorzystywać przy takich zabawach.

Najpopularniejsze akcesoria w zabawach Montessori

montessori akcesoriaJeśli chodzi o zabawy Montessori akcesoria stanowią ważny element. Przede wszystkim w takich zabawach chodzi o samodzielność naszych dzieci. Wspieranie prawidłowego rozwoju w tym rozwój kreatywności dziecka należy przede wszystkim do rodzica. Zatem są do zabawy dla dzieci w wieku przedszkolnym. Często zabawy te polegają na kreatywnym myśleniu. Czasami wystarczy dać dziecku dwa Kubeczki i do jednego z nich nalać wodę. Za pomocą łyżeczki lub lejka dziecko może w różnoraki sposób przelewać wodę z jednego do drugiego Kubka. Takich zabawach bardzo ważna jest relacja dziecka oraz rodzica. Do takich kreatywnych zabaw należy także układanie klocków. Za każdym razem z tych samych klocków może powstać nowa i interesująca budowla czy też figura. Eksperymentowanie ze starymi zabawkami w nowy sposób jest tutaj niezwykle istotne.

Do najpopularniejszych akcesoriów przy zabawach Montessori należą przedmioty codziennego użytku jak garnki, kubki, plastikowe sztućce, spinacze, klamerki do ubrań i tym podobne. Dziecko uczy się kreatywnego myślenia oraz doświadcza nowych umiejętności, musi przy tym samodzielnie myśleć. Rodzic nie powinien dawać gotowych przykładów lecz wspomagać przy nich. Oczywiście w sklepach z zabawkami dla dzieci znajdziemy gotowe akcesoria, które również wspierają prawidłowy rozwój naszych dzieci.