Bandownica elektryczna czy ręczna?

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu gro prac ludzie musieli wykonywać ręcznie. Z biegiem czasu, coraz częściej pracę ręczną zastępowały maszyny. Obecnie większość zakładów przemysłowych jest praktycznie całkowicie zautomatyzowanych. Jednak czy praca maszyn może równać się pracy ludzkich rąk? 

Szybka i praktyczna bandownica elektryczna

bandownica elektrycznaKażdy proces produkcyjny składa się z podobnych etapów. Najpierw na taśmę produkcyjną należy wprowadzić surowiec, następuje produkcja, później pakowanie, a na końcu ładowanie na palety, zabezpieczanie i magazynowanie bądź natychmiastowa wysyłka do zleceniodawacy. Większość tych procesów obsługują maszny. Jednak nie zawsze, bowiem często etap pakowania na palety pojedynczych kartonów odbywa się ręcznie. Następnie często ludzie zajmują się stretchowaniem oraz bandowaniem. Bandowanie całkowicie ręczne na pewno jest znacznie wolniejszym procesem aniżeli bandowanie z użyciem bandownicy elektrycznej. Ponadto bandownica elektryczna jest dokładniejsza, występuje znacznie mniejsze ryzyko nie naciągnięcia odpowiednio taśm. Za pomocą tego urządzenia pracownik jest w stanie szybko taśmy naciągnąć, zgrzać oraz obciąć. Ponadto jedno urządenie może bandować  taśmy o różnej grubości co często niemożliwe jest w bandownicach ręcznych. Jest to z pewnością duży plus, albowiem zakup jednego urządzenia, zastępuje zakup kilku bandowic ręcznych. Praca z elektryczną bandownicą jest prosta i przyjemna, a co najważniejsze gwarantuje dobre zabezpieczenie towaru do transportu.

Zdecydowanie bandownica automatyczna w dużym stopniu usprawnia pracę i podwyższa jej wydajność. Urządzenie jest bardziej uniwersalne od ręcznej bandownicy, a dodatkowo proste w obsłudze. Z pewnością zatem automatyzacja w tym przypadku wychodzi na korzyść, w związku z tym warto skorzystać z takiego rozwiązania.