Baterie słoneczne – zalety oraz ich montaż

Wiele osób korzysta z dobrodziejstw jakie daje nam natura. Jednym z najczęściej wykorzystywanych zasobów naturalnych jest energia słoneczna. Dzięki zamontowaniu na dachu swojego domu baterii słonecznych możemy przetwarzać energię słoneczną w elektryczną.

Zalety montowania baterii słonecznych

Aby zapewnić jak największą wydajność baterii słobaterie słoneczne cenanecznych powinno się je zamontować po stronie południowej naszego domu. W domach jednorodzinnych baterie słoneczne cena umieszczane są bezpośrednio na pokryciu jeśli dach jest spadzisty lub na stojakach nad jego powierzchnią. Ich zaletą jest to, że możemy je samodzielnie zamontować dzięki dołączonej do zestawu instrukcji. Jednak jeśli chcemy założyć większą instalację powinniśmy wynająć fachowca, który w odpowiedni sposób połączy ze sobą baterie. Specjalista ma większe doświadczenie niż my i posiada niezbędną wiedzę, której my nie posiadamy. Własna elektrownia to spora inwestycja, jednak ceny baterii słonecznych ciągle spadają. Jednak jest to jednorazowy wydatek, który bardzo szybko się zwróci. W przypadku gdy produkowanej energii jest więcej niż zużywa się w danym gospodarstwie przepływa ona do sieci dystrybucyjnej. Proces ten jest zautomatyzowany i odbywa się samoistnie. Dotyczy to również sytuacji, w których wytwarzanej energii jest za mało. Wtedy zostaje ona pobierana z zewnętrznego źródła czyli z elektrowni. Odsprzedawanie energii elektrycznej pozwala nam na zysk. W sprzedaży dostępne są moduły monokrystaliczne, polikrystaliczne oraz cienkowarstwowe.

Jeśli chcemy zamontować u siebie takie baterie powinniśmy najpierw zapoznać się z oferta producentów i je ze sobą porównać a następnie wybrać najlepszą. Niektórzy z nich oferują klientom całkiem za darmo ich montaż, dzięki temu nie ponosimy dodatkowych kosztów.