Bycie pszczelarzem, powodem do dumy

Świetną wiadomością dla wszystkich pszczelarzy zapewne będzie fakt, że powstało rozporządzenie, które zezwala na powstawanie uli w mieście. Do tej pory ule mieście były w pewnym sensie tematem tabu. One tu istniały, ale były raczej ukrywane, na pewno nie chwalono się głośno tym, że ktoś na dachu, czy w ogródku hoduje pszczoły. 

Drewniany ul w mieście

drewniane ule w sklepie internetowymUle powstają zarówno w ogródkach, jak i na dachach kamienic. Oczywiście ustawa dość dokładnie określa w jakich miejscach owe ule można stawiać, gdzie są mile widziane. Ule mogą powstawać w odległości dziesięciu metrów od ogólnie uczęszczanych dróg, a na dachach, w odległości dziesięciu metrów od okien sąsiednich budynków. Wszystko po to, aby także ludziom zapewnić pewnego rodzaju ochronę, przed ewentualnymi ukąszeniami. Co ważne każdy może zostać w tym momencie opiekunem ula. należy jedynie zakupić drewniane ule w sklepie internetowym i zgłosić do odpowiedniego miejsca posiadanie ich oraz to, gdzie zamierzamy je umieścić. Specjalna organizacja, która od wielu lat starała się o legalizację uli w mieście będzie prowadziła spis wszystkich uli w danym mieście po to, aby sprawować nad nimi w pewnym sensie kontrolę i sprawdzać, czy opiekunowie dobrze się nimi zajmują. Samo postawienie ula to jednak nie wszystko. Należy z odpowiednią starannością i pieczołowitością dbac o naszych małych, ale jakże pożytecznych przyjaciół.

Pszczoły są niezwykle pożyteczne dla naszego ekosystemu. Mają dużo więcej zadań, aniżeli produkcja miodu. Miód, jest w pewnym sensie produktem ubocznym powstałym w wyniku tak długich godzin ich pracy. Zapewniają nam świadomość i pewnego rodzaju równowagę w przyrodzie. Nie może pod żadnym pozorem ich zabraknąć. Zaczęto to rozumieć, dlatego pozwolono na powstawanie uli w mieście.