Cena kasy fiskalnej

Przy wyborze kasy fiskalnej trzeba się kierować jej parametrami technicznymi oraz systemem działania. Nie ma jednej uniwersalnej kasy, która sprawdzi się w każdej firmie, dlatego też niektórym przedsiębiorcom jej wybór może stwarzać nieco problemów.

Czy niedroga kasa jest dobra?

tanie kasy fiskalne lublinPrzeciętnie za kasę fiskalną trzeba zapłacić od tysiąca dwustu do dwóch tysięcy złotych. Co prawda jest to wydatek jednorazowy, bo kasa może służyć nawet przez kilkanaście lat, ale jednak może to stanowić spore obciążenie dla firmy. Nowo powstałe działalności mogą liczyć na uzyskanie dofinansowania na ich zakup w wysokości do siedmiuset złotych, zatem jest to pewna ulga. Przeważnie niedrogie kasy fiskalne mają mniejszą pojemność bazy danych i pozwalają tylko na podstawowe działania takie jak generowanie paragonów i raportów fiskalnych oraz niefiskalnych. Natomiast droższe modele są bardziej zaawansowane i można na nich zapisać znacznie więcej operacji. Jeżeli chcemy kupić tanie kasy fiskalne Lublin jest miastem, w których bardzo wielu przedsiębiorców je wybiera. Są to przede wszystkim małe firmy handlowe lub usługowe, które nie mają rozbudowanego asortymentu. Od niedawna w branży usługowej niektóre firmy muszą posiadać kasy online, które jako jedyne mają wbudowany moduł do zdalnego łączenia się z Centralnym Repozytorium Kas w celu automatycznego przesyłania fiskalnych raportów dobowych. Ceny takich modeli są porównywalne do pozostałych kas. Bez względu na wybór, trzeba też pamiętać o konieczności dokonywania obowiązkowych przeglądów technicznych.

Dzięki regularnym przeglądom i odpowiedniemu serwisowaniu kasy fiskalnej, może ona służyć nawet piętnaście czy dwadzieścia lat, ponieważ obecne modele mają bardzo dużą pamięć operacyjną. Ponadto są niezawodne i proste w obsłudze.