Cukrowe ozdoby do tortu

Nie ma urodzin bez pięknego tortu. Szczególnie jeśli chodzi o urodziny dla naszego dziecka musimy zorganizować dla niego prze piękny tort. Obecnie wiele cukierni artystycznych tworzy prze piękne torty, które wymagają bardzo dużego nakładu pracy. Takie torty kosztują niemało ponieważ wymagają różnych dekoracji.

Cukrowe dekoracje z postaciami z bajek

dekoracje na tortDla osoby dorosłej tort może być bez konkretnych dekoracji. Jednakże jeśli chcemy zamówić w cukierni tort dla małego solenizanta to z pewnością będą na nim znajdować się różne postaci z bajek. Cukrowe dekoracje na tort mogą występować w rożnej postaci. Niewątpliwie najbardziej popularna jest masa cukrowa, która jest słodka oraz bardzo plastyczna. Z takiej masy można wykroić wiele ciekawych figurek, które pięknie będą ozdabiać tort. Cukiernie artystyczne bazują także bardzo często na wydrukowanych opłat kach z różnymi ciekawymi postaciami. W większych marketach spożywczych kupimy gotowe ozdoby na ciasta i torty. Mogą to być kwiatki, samochody, oraz zwierzątka oraz wiele innych. Cena za takie figurki to koszt około 10 zł, chyba że są to tworzona figurki na specjalne zamówienie w cukierni. Oczywiście tort przede wszystkim musi być smaczne. Mimo wszystko to z Mag dalej decyduje o tym, czy tort był pyszny.

Tort dla dziecka trzeba zamawiać z wyprzedzeniem kilku dni. Tym bardziej, że zazwyczaj zamawiane torty są ze specjalną dekoracją. Oprócz napisu dla kogo wykonany jest tort oraz zaznaczeniem wieku ważne są inne dekoracje. Nie wystarczy polewa czekoladowa lub posypka teraz bardzo modne stały się figurki cukrowe, które tworzą piękne kompozycje na tortach. Oprócz tortów okolicznościowych na wesela często zamawiane są również tort na imieniny oraz urodziny. Cena za taki tort zaczyna się od 150, a kończy nawet do 300 zł.