Czy raj podatkowy jest dla każdego?

Słysząc sformułowanie raj podatkowy wiele osób widzi mnóstwo pieniędzy przed sobą. Perspektywa płacenia dużo niższych podatków lub całkowite ich niepłacenie sprawia, że zazdrości się każdej osobie unikającej płacenia w taki sposób. Jak się okazuje niejednokrotnie takie myślenie bywa złudne. Bo chociaż raje podatkowe były są i pewnie będą nie wszyscy mogą z tego skorzystać. Pewnych firm po prostu nie można zarejestrować poza granicami naszego kraju, gdyż jest to nieopłacalne.

Raje podatkowe – zapoznaj się z zasadami 

raje podatkoweUdając się do specjalistów, którzy pomagają zarówno w założeniu spółki jak i jej prowadzeniu warto jest zapytać się czy nasz typ działalności obejmowany jest przez raj podatkowy. Głównie otwierają się tam przedsiębiorstwa, które są niematerialne czyli marketing, różnego rodzaju agencje reklamowe, usługi doradcze czy finansowe. Finalnie spółka taka generuje znacznie większe zyski. Najwięcej osób decyduje się na to, aby taką spółkę założyć na Cyprze. Dlaczego akurat tam? Przede wszystkim całkowita anonimowość i ochrona interesów. Brak roszczeń do praw autorskich oraz patentów. Spółka zarejestrowana w raju podatkowym może dodatkowo zajmować się pośrednictwem w handlu, dzięki czemu istnieje szansa na zdobycie dodatkowego dochodu. Wówczas to praktycznie sto procent pieniędzy zostaje dla przedsiębiorcy pośredniczącego a kupujący ponosi tylko minimalny koszt podatków. To rozsądne rozwiązanie, ponieważ pozwala ono działać na wielu płaszczyznach co cieszy osoby przedsiębiorcze. 

Jak widać na przykład firmy budowlanej nie da się założyć w raju podatkowym. Chcąc świadczyć usługi trzeba być zarejestrowanym w konkretny kraju, gdzie są one wykonywane. Jednak cała reszta osób może cieszyć się spokojem zakładając konto i firmę w podatkowym raju. 

Więcej informacji kancelariaspychalscy.pl