Czy skuter to właściwy wybór?

Czy jeżdżenie na skuterze jest bezpieczne? Czy kupno skutera to właściwa decyzja? Czy stać mnie na własny skuter? Czy do jazdy skuterem wystarczy dowód osobisty? – te i wiele innych pytań zadaje sobie wielu młodych ludzi kończących szkoły średnie.

Ile kosztują cylindry i inne części do skuterów?

cylindry do skuterówWielu młodych ludzi zastanawia się najczęściej czy stać ich na własny jednoślad. Spowodowane jest to faktem, że ponad osiemdziesiąt procent młodych osób kupujących skutery nadal uczy się w szkole średniej lub wyższej, a co za tym idzie boryka się z wyzwaniem braku pieniędzy – pozyskując je często od rodziców. Jednak czy skuter to na prawdę duży koszt i czy kupno jest opłacalną inwestycją? Największym początkowym kosztem jest kupno samej maszyny. Ceny nowych skuterów wahają się od około dwóch tysięcy złotych do nawet kilkunastu, jednak nawet nie mając takich kwot używany skuter można kupić za niewielkie pieniądze, bo w większości miast nawet za kilkaset złotych. Zakupić trzeba również odpowiedni strój w którego skład wchodzi kask, kombinezon, rękawice, buty i najlepiej system wzmocnienia kręgosłupa, jednak te elementy też można znaleźć w stosunkowo niewielkich cenach. Dodatkowym kosztem jest oczywiście paliwo – skutery natomiast palą w granicach dwóch litrów na 100 kilometrów, co oznacza koszty około cztery razy niższe niż w aucie. Do tego dorzućmy jeszcze sporadyczne naprawy – tutaj jednak znajdziemy wiele serwisów które proponuje łańcuchy, opony czy cylindry do skuterów w rozsądnych cenach.

Podsumowując zatem patrząc na drożejące bilety komunikacji miejskiej, ilość kilometrów nadrabianych, żeby zawieźć dziecko do szkoły okazuje się, że nabycie skutera może być jedną z najtańszych i najciekawszych alternatyw, pozwalających również zaoszczędzić czas i w razie potrzeby dających się wykorzystać w innych celach