Czy warto otworzyć własny salon optyczny?

Wszelkie zawody oraz zajęcia powiązane ze zdrowiem człowieka, szczególnie w dzisiejszych czasach, gdzie wiele osób przykłada do tego wagę, są zajęciami dochodowymi i dobrze opłacalnymi, czy tak jest również z salonami optycznymi? Obecnie optyk pracujący w salonie optycznym, zarabia około 2000 – 2500 tysiąca złotych.

Koszty wiążące się z założeniem salonu optycznego

optyka Koczorowski KrakówNie jest to zarobek w granicach najniższej krajowej, ale nie jest to również kwota powalająca na kolana. Jednak własny salon optyczny, to znacznie bardziej dochodowe zajęcie. Ponadto, obecnie nie ma prawnych wskazań, dla osób mogących prowadzić taką działalność, w związku z czym właścicielem salonu optycznego może zostać zwykły przedsiębiorca posiadający wymagającą ilość gotówki na rozkręcenie biznesu. Niestety dla przeciętnego inwestora początek jest bardzo trudny z racji, chociażby tego, że konieczne jest przebicie się przez dużą konkurencję, którą tworzą sieciowe salony. Oczywiście istnieje możliwość otworzenia swojego salonu optycznego pod franczyzę. Otwierając działalność na własną rękę, czeka nas jeszcze jedna przeszkoda, którą jest spora ilość gotówki na start. Okulary oraz soczewki nie są najtańszym produktem, a do tego konieczny jest zakup specjalistycznego sprzętu służącego do ich naprawy oraz serwisu. Z racji, że obecnie klientów bardzo przyciąga możliwość wykonania badań w salonie optycznym, warto również postarać się o specjalistę z uprawnieniami optometrysty, jeśli sami takich nie posiadamy.

Dodatkowo niezbędny będzie również sprzęt komputerowy do wykonywania badań. Sumując otworzenie własnego salonu optycznego, może sięgać wydatków od 100 000 do 200 000 złotych, a nie mamy gwarancji na to, że inwestycja się zwróci, jednak osiągając sukces możemy zyskać spory dochód.

Zainteresowanych tematem zapraszam na optyka Koczorowski Kraków