Czy warto zdecydować się na laserowe leczenie nietrzymania moczu?

 

Problem nietrzymania moczu dotyczy około 40% mężczyzn i 25% kobiet. Ta wstydliwa choroba dosięga coraz większą liczbę społeczeństwa. Niestety wiele osób zbyt bardzo obawia się operacji by się na nią zdecydować, a niektórzy po prostu nie mogą się jej poddać. Na szczęście obecnie istnieje skuteczny sposób by zwalczyć tę przykrą dolegliwość. 

Laserowe leczenie nietrzymania moczu coraz popularniejsze

laserowe leczenie nietrzymania moczuWczesna diagnostyka i działanie może wykluczyć konieczność chirurgicznej, bolesnej operacji, która dotychczas była jednynym wyjściem by wyleczyć się z problemu nietrzymania moczu. Obecnie wiele klinik w Polsce oferuje laserowe leczenie nietrzymania moczu. Jest to całkowicie bezinwazyjny zabieg, trwający zaledwie pół godziny. Pacjenci po praktycznie od razu wracają do normalnego trybu życia. Laser stymuluje namnażanie komórek kolagenowych oraz sprzyja obkurczaniu tkanek na które działa, poprawiając poprawiając w ten sposób sprężystość dna miednicy, dzięki czemu problem nietrzymania moczu podczas wysiłku całkowicie znika. Istnieje wiele zalet takiego rozwiązania, brak konieczności rekonwalsecencji i zwolnienia z pracy po zabiegu, dzięki czemu nasz problem nie zostanie chociażby ujawniony, jest całkowicie bezbolesny i nieinwazyjny, a ryzyko zagrożenie jest praktycznie zerowe. Zabieg wskazany jest wszystkim kobietom po wielu ciążach, a także osobom, które borykają się z nietrzymaniem moczu podczas wysiłku fizycznego, kaszlu, kichaniu czy po prostu wykonywania codziennych czynności.

Z zabiegiem jednak powinniśmy się wstrzymać się kobiety które są w ciąży, karmią piersią, uzyskały nieprawidłowe wyniki cytologi, borykają się z infekcjami intymnymi, pacjenci z cukrzycą, padaczką, chorobami autoimmunologicznymi czy biorący leki obniżające krzepliwość krwi, przeciwartymiczne, uspokajające a także pijące dziurawiec lub nagietek.