Czym są waporyzatory?

Waporyzacja to nic innego, jak urządzenia przeznaczone do odparowywania substancji czynnych z ziół oraz ich koncentratów, względnie używa się ich także do aromaterapii. W praktyce jednak służą do waporyzowania produktów z CBD, zwłaszcza legalnej marihuany.

Dobry niedrogi waporyzator

waporyzatoryPrzyjmowanie marihuany CBD to bardzo dobra idea, jednak czym innym jest jej palenie. Bowiem, jakby nie patrzeć, palenie zawsze będzie ekstremalnie szkodliwe i nieważne czy dotyczy to wyrobów tytoniowych, czy legalnego suszu konopnego. Wszak produktem spalania zawsze będzie dym i to właśnie on jest nośnikiem toksycznych substancji smolistych oraz dziesiątek związków kancerogennych. Trzeba też wspomnieć, że dym jest gorący, co nie tylko podrażnia drogi oddechowe, ale również powoduje ich mikro oparzenia. Zupełnie inaczej będzie, gdy zdecydujemy się na zakup waporyzatora, albowiem w tych urządzeniach nie dochodzi do spalania suszu, a jedynie do jego ogrzania bardzo wysoką temperaturą. Na skutek tego, susz, zaczyna parować, a urządzenie generuje chłodną parę wodną (nie dym). Jest ona wolna od substancji smolistych, co decyduje, że inhalowanie się nią jest dużo zdrowsze. Gdy zainteresowały nas waporyzatory, warto wiedzieć, że koszt ich nabycia wcale nie jest wysoki. Wszak za dobre urządzenie przenośne zapłacimy około 500-600 złotych, a za stacjonarne około dwóch-trzech razy więcej. Jakby jednak nie patrzeć, jest to inwestycja, która pozwoli zaoszczędzić zdrowie i pieniądze.

Używając vaporizera zużywamy znacznie mniejsze ilości suszu, albowiem nawet z bardzo małej jego ilości, można osiągnąć maksymalny efekt. Komory grzewcze mieszczą zaledwie od 0,2 do 0,4 grama (w zależności od modelu), a do jointa lub fajki wodnej zużywa się raczej nie mniej niż 0,7 grama.