Czym wyróżnia się makijaż wegański?

Dla większości wegan i ekologów jedną z najistotniejszych kwestii jest to, by ograniczyć cierpienie zwierząt na całym świecie. Nie tylko rezygnują oni z jedzenia mięsa ze względów ideowych, ale także nie korzystają z produktów pochodzących od zwierząt. Tyczy się to zarówno żywności, jak i kosmetyków.

Kosmetyki do makijażu dla wegan

makijaż wegańskiNikt z nas nie chce, by jakiemukolwiek zwierzęciu działa się krzywda. Dlatego zdecydowana większość ludzi, o ile ma wybór preferuje kosmetyki, przy produkcji których nie były testowane zwierzęta. Jednak istnieje grupa ludzi, którzy w swych przekonaniach ideologicznych idą dalej. Weganie w odróżnieniu od wegetarian nie tylko odrzucają konsumpcję mięsa, ale także produkty pochodzenia zwierzęcego – w tym używanie ich do produkcji kosmetyków. Do takich należą np. miody, pyłek i wosk pszczeli, a także śluz ślimaka czy olej z wątroby rekina. Weganie wyznają zasadę dobierania tylko takich artykułów, które są całkowicie pozbawione substancji odzwierzęcych. Okazuje się bowiem, że do produkcji dobrej jakości kosmetyków nie są one wcale potrzebne. Makijaż wegański wykonać można kosmetykami pochodzenia roślinnego, a efekt wizualny pozostanie ten sam. Specyfiki do make-upu wegańskiego tworzone są tylko z organicznych substancji występujących naturalnie w przyrodzie, z uwzględnieniem roślin barwiących, takich jak buraki czy marchew i olejów – np. arganowego.

Kosmetyki te posiadają szereg właściwości zdrowotnych: odmładzają i nawilżają skórę. Utrzymują się równie długo jak syntetyczne, a ponadto wykazują również działanie hipoalergicznej i łagodzące. Makijaże wykonane takimi specyfikami sprawdzą się nie tylko u wegan, ale także u osób ze skłonnością do alergii oraz o cerze wymagającej szczególnej troski, np. atopowej.