Dawny zachwyt obwodami drukowanymi

Znalazłem stary magazyn naukowy w którym opisane są wszystkie elementy budowy starego telewizora. Taki magazyn dla osób dla których projektowanie elektroniki to wielka frajda. W każdym razie całkiem zabawnie jest czytać o tych nowoczesnych rozwiązaniach, które na dzień dzisiejszy są starsze do rzymskich rydwanów.

Obwody drukowane zrewolucjonizowały technologię

obwody drukowaneOpisywanie z zachwytem w jaki sposób płytki drukowane zrewolucjonizują technologię na świecie, że będą się takie znajdować wszędzie, nie tylko w telewizorach czy komputerach, ale będą podstawą inteligentnych systemów komputerowych i bez nich w zasadzie taki rozwój technologii będzie praktycznie niemożliwy. Z ogromną fascynacją autor artykułu opisywał obwody drukowane komputerowo, nowe modele kineskopów, coraz lżejsze obudowy, oraz energooszczędne rozwiązania. Ciekaw jestem co czuje teraz, kiedy wchodzi do sklepu z superpłaskimi telewizorami, kiedy widzi rozdzielczość QHD, kiedy te jego kineskopy dzisiaj są tylko historią. Pisząc całkiem poważnie, wiele w tym artykule prawdy, przecież w dzisiejszych czasach gdyby nie płytki drukowane, to nie wiem w jaki sposób można byłoby konstruować systemy elektroniczne ze sobą. Od takiego telewizora, po płytę główną w komputerze, tam wszędzie zobaczymy obwody drukowane, tak naprawdę, jeżeli ktoś was posiada elektroniczny zegarek, to takie płytki elektroniczne znajdzie w nim bez najmniejszego problemu.

 

Każdy kto choć przez chwilę ocierał się o projektowanie elektroniki będzie wiedział o czym mówię, a jeżeli czytasz mój tekst pierwszy raz, zapraszam do starszych postów w których opowiadam krok po kroku historię elektroniki na świecie. I od razu powiem, że nie mają z tym nic wspólnego przybysze z odległych galaktyk. Za tydzień tu będę pisał o dolinie krzemowej. Zapraszam do was lektury.