Dekoracyjne obramowanie w postaci bordiury

Wykańczając pomieszczenie warto dobrze zastanowić się nad ścianami, ponieważ istnieje naprawdę sporo możliwości takich jak m.in. pomalowanie ich na przeróżne kolory, położenie tapety czy też montaż płytek i dekoracyjnych cegiełek. Sprzedawcy proponują również ozdobne paski, które mogą być wykończeniem ścian oraz oddzieleniem różnych faktur.

Bordiura – oryginalny element wykończeniowy

bordiuryPaski dekoracyjne o różnych szerokościach, kolorach i wzorach można montować na klej (w podobny sposób jak tapety), a także są dostępne jako elementy samoprzylepne. Wyjątkowym rodzajem tego rodzaju dekoracji są tzw. bordiury, które można umieścić na przykład tuż przy suficie lub na środku ściany w celu oddzielenia dwóch różnych tapet czy też części pomalowanej farbą od tej z położoną tapetą. Ogromną zaletą takiego rozwiązania jest łatwość montażu (można spokojnie położyć takie elementy samodzielnie bez pomocy fachowców). Szerokie pasy mogą również zamaskować różnego rodzaju niedociągnięcia monterskie czy też nierówności, które zdarzają się przy docinaniu i klejeniu tapet. Największą zaletą jest bogaty wybór wzorów i kolorów. Bordiura może być także wykorzystana w celu stworzenia unikatowej dekoracji ściennej, łącząc różne elementy pasków w jedną całość. W internecie właściciele domów i mieszkań chętnie dzielą się własnymi pomysłami i zrealizowanymi dekoracjami ściennymi, które można wykorzystać jako inspirację dla siebie. 

Decydując się na jakiekolwiek wykończenie ścian w oryginalnym stylu, warto zadbać o umiar, aby przypadkiem każda ściana nie wyglądała zbyt kolorowo czy nawet tandetnie. Każda wyróżniająca się dekoracja powinna stanowić główny element wnętrza i pod nią warto dobrać resztę elementów. Tylko w ten sposób stworzymy spójną całość.