Derka chroniąca przed deszczem

Derka dla konia to jedno z najbardziej niezbędnych akcesoriów w każdej stajni. Szczególnie doceniana w okresie jesieni i zimy kiedy to na zewnątrz panują bardzo zmienne warunki atmosferyczne. Dedykowane są koniom sportowym jednak każdy właściciel może zabezpieczyć swoje zwierzę przed chłodem i deszczem zakupując odpowiednią derkę.

Ciepłe derki dla koni 

derki przeciwdeszczowe dla koniaDerkę możemy nazwać również płaszczem lub kurtką dla konia. Ma ona za zadanie przede wszystkim chronić konia przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Przed deszczem, śniegiem, wiatrem czy chłodem i mrozem. Jeśli właściciel ma konia, który chętnie wychodzi na zewnątrz i zła pogoda go nie odstrasza warto zainwestować w odpowiednie akcesoria ochraniające zwierzę. Niezabezpieczenie konia może skończyć się jego chorobą. Konie źle znoszą przeziębienia i choroby płuc, które mogą się ciągnąć miesiącami. Wielu właścicieli wybiera derki przeciwdeszczowe dla konia. Są to jedne z najbardziej popularnych derek, które doskonale sprawdzają się jako ochrona przed opadami deszczu, chłodem czy wiatrem. Nieprzepuszczalny materiał, z którego wykonywane są derki gwarantuje, że nasz zwierzak nie zmoknie podczas przebywania za padoku. Mamy do wyboru derki padokowe z ociepleniem lub bez ocieplenia, to my wybieramy jaka derka będzie najbardziej optymalna dla naszego zwierzęcia. Te lekko ocieplane przydadzą się dla koni golonych na zimę oraz starszych u których łatwiej o infekcję. Derka może być również używana podczas rekonwalescencji konia, gdy zwierzę wymaga odpowiedniej troski.

Odpowiednio zabezpieczony koń może korzystać z wybiegu i przebywać na świeżym powietrzu kiedy tylko zechce. Nawet w bardzo mroźny lub mokry dzień. Derka ochrania przed niesprzyjającymi warunkami pogodowymi i wiele koni chętnie daje się w nią ubrać. Dopierając odpowiednie akcesoria dla naszego zwierzęcia zapewniamy mu ochronę.