Dobre hotele w Okunince

Planując wakacje warto rozejrzeć się na pięknymi miejscami w naszym kraju. Możemy pojechać nad morze albo w góry. Pojezierze Mazurskie też jest popularne. A czy ktoś z Was był już nad Jeziorem Białym? Jest to jedno z najczystszych jezior w Polsce.

W Okunince znajdziemy wiele hoteli

hotel w OkuninceLeży nad nim popularna od lat 60. XX wieku miejscowość wypoczynkowa Okuninka. Hotel w Okunince znajdziemy bardzo łatwo. Jest tu dużo ośrodków proponujących różne standardy i różne ceny noclegu. Nad Jezioro Białe co roku przyjeżdża kilkadziesiąt tysięcy turystów. Mimo takiego tłoku jezioro wciąż uzyskuje I stopień w skali czystości akwenów wodnych. Czyni to z niego jedno z najczystszych jezior w naszym kraju. Możemy tu miło spędzić czas na plażowaniu i kąpieli. W pobliżu jest mnóstwo lasów, które są dobrym miejscem na piesze wycieczki. Powinniśmy przecież wypoczywać aktywnie. Warto też wybrać się na spływ kajakowy po Bugu. Chętnym polecam wizytę w Muzeum Pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego, gdzie zaznajomimy się z historią tej ziemi. Jeśli chcemy oddać się refleksji pojedźmy koniecznie do Muzeum Byłego Obozu Zagłady w Sobiborze. Nie jest daleko od Jeziora Białego. W Okunince i okolicznych miejscowościach znajdziemy wiele dyskotek. Wieczorem można wybrać się potańczyć. Większość z nich powstała dla turystów. Znajdziemy też bez problemu miejsca, w których zjemy pyszny obiad. Jednym z nich jest restauracja Rusałka, jedno z najbardziej charakterystycznych miejsc w miejscowości.

Nie musimy jeździć daleko, żeby zobaczyć jak piękny jest nasz kraj. W każdym województwie znajdziemy miejsca, które są warte naszej uwagi. Udane wakacje spędzimy nie tylko w Hiszpanii czy Grecji. Owszem, może pogoda będzie ładniejsza, ale czy nie lepiej poznać lepiej swój własny kraj?