Dzieci marzą o elektrycznych autach

Pamiętam, że kiedy byłam mała i chodziłam do przedszkola, to były tam takie duże, kolorowe samochody, do których wsiadało się i odpychało nogami. W skrytości marzyłam o takim. Teraz, kiedy technologia jest bardziej zaawansowana, w przedszkolach możemy spotkać samochody, które są napędzane przez elektronikę. I to one są teraz marzeniem dzieci.

Samochody napędzane elektrycznie w przedszkolach

samochód elektryczny dla dzieciPo moich dzieciach widzę, jak mocno świat się zmienił. Teraz nawet część zabawek opiera się na współczesnych zdobyczach techniki. Pamiętam, że kiedy ja chodziłam do przedszkola, kłóciliśmy się z kolegami i koleżankami o to, kto ma jeździć autem napędzanym nogami. Te kolorowe, plastikowe samochody były szczytem marzeń każdego dziecka. Dzisiaj wygląda to nieco inaczej. W przedszkolu, do którego chodzi mój syn, największą furorę robi samochód elektryczny dla dzieci, w którym przedszkolaki mają okazję poczuć się jak mistrzowie kierownicy z telewizji. W przedszkolu jest kilka modeli takich elektrycznych aut. Takie elektryczne auta imitują prawdziwe modele znanych marek samochodów. Z jednej strony można by pomyśleć, że takie auta nieco ograniczają wyobraźnię dzieci. Z drugiej jednak strony przyzwyczajają do operowania kierownicą co może wpoić dobry nawyk na przyszłość, kiedy to obecne przedszkolaki będą już dorosłymi ludźmi z prawem jazdy. Samochody elektryczne stają się coraz popularniejsze. Można je spotkać na przykład w dużych galeriach handlowych, gdzie można je wynająć.

Czasy się zmieniają. Widać to chociażby po tym, czym bawiliśmy się my, jak byliśmy młodzie, a czym bawią się współcześnie nasze dzieci. Zauważyłam, na przykład, że w przedszkolach plastikowe auta, w którcyh trzeba było odpychać się nogami, zostały wyparte przez modele napędzane elektrycznie.