Ekologiczne tablice LED

Ludzie często widząc błyskające i świecące reklamy LED komentują to słowami „czy nie szkoda na to prądu”. Otóż prawda jest taka, że jest to jedna z bardziej ekologicznych metod reklamy na obecnym rynku.

Energooszczędne tablice LED

tablice ledJest to opcja wyjątkowo przyjazna środowisku – w końcu stojące w centrum wyświetlacze LED z powodzeniem zastępują setki ulotek, które to standardowo zleciliby do rozdania lokalni przedsiębiorcy. Trwale wykonane tablice LED w dodatku nie są wcale tak bardzo pochłaniające energię jak by wyglądały – technologia LED generalnie charakteryzuje się niskim zużyciem energii. Niezależnie od tego, czy obiektem rozmowy są panele LED świecące w domach i firmach wmontowane w sufit, czy też telebimy LED, na których wyświetlają się reklamy, wszystkie te obiekty są bardzo energooszczędne. Do tego dają one efekt niewspółmierny do zainwestowanych środków – gdyby za kwotę konieczną do wykupienia reklamy na telebimie LED wydrukować ulotki i banery, to ich efekt nie byłby nawet w jednej dziesiątej tak dobry, jak w przypadku wyświetlaczy LED. Jeśli komuś zależy jednocześnie na tym, by się wypromować, jak i maksymalnie przy tym zadbać o środowisko, to jedyną opcją dla niego jest reklama LED. Nic innego nie jest jednocześnie tak ekologiczne, jak i tak wydajne. Oczywiście być może reklama puszczana w telewizji wywiera znacznie lepszy efekt na odbiorcy, ale to już niestety są koszty, na które nie każda firma może sobie pozwolić. Wyświetlacze LED są z kolei tanie jak barszcz, tymczasem koszt ich utrzymania jest już w ogóle bliski zerowemu. Jeśli jednak mimo to ktoś nie chce kupować tablicy LED, może po prostu wykupić u kogoś usługę, polegającą na wyświetlaniu jego reklamy w określonych godzinach.

Jest to może i nawet lepsze rozwiązanie – koszt całodobowego utrzymania tablicy LED jest rozbijany na wszystkich zainteresowanych, którzy wcale nie potrzebują go przez całą dobę, a jedynie w określonych godzinach.