Elegancki domek mobilny

Nie każdego z nas stać na zakup tradycyjnego domu z cegły czy mieszkania w centrum miasta, bo to bardzo wysoki koszt. Alternatywą mogą być domki typu kanadyjskiego, które są znacznie tańsze, choć także wymagają pozwolenia na budowę.

Gdzie stawiać mobilne domki?

domek mobilny całorocznyZgodnie z polskim prawem budowlanym, każda konstrukcja, która ma koła, nie jest uznawana za budynek w ogólnym rozumieniu tego słowa. Typowym przykładem takiej konstrukcji są przyczepy campingowe lub domek mobilny całoroczny, które można postawić niemalże w dowolnym miejscu. Ich budowa jest znacznie szybsza i prostsza, choć są konstruowane z identycznych materiałów jak klasyczne domu. Najczęściej są w formie dużych, prostokątnych przyczep, które budowane na wzór amerykańskich domów na kółkach. Mogą mieć powierzchnię od około dwudziestu paru do nawet pięćdziesięciu sześciu metrów kwadratowych. Z wyglądu zewnętrznego, można stwierdzić, że są to domki letniskowe, jednak ich wnętrze nie odbiega od standardu jaki mamy w normalnych domach. Najczęściej składają się z salonu połączonego z kuchnią, sypialni i łazienki. Oczywiście w miarę zwiększania powierzchni, można wewnątrz wydzielić jeszcze więcej pomieszczeń, ale zawsze będą one na jednym poziomie, ponieważ takie konstrukcje nie mogą mieć piętra. Jednak nie jest to istotnym minusem, ponieważ konstruktorzy są w stanie tak go zaprojektować, że będzie niesamowicie przestronny i ergonomiczny. Dzięki temu jego użytkowanie jest bardzo komfortowe. Domek całoroczny w wersji mobilne nie wymaga pozwolenia na budowę.

Wielu ludzi decyduje się na taki domek, ponieważ jego budowa jest znacznie tańsza i szybsza niż tradycyjnego domu murowanego. Można go postawić na trawie, kamieniach czy piasku, zatem jest bardzo uniwersalny, a do tego mobilny.