Elektrownia wiatrowa czy instalacje fotowoltaiczne – co jest lepsze?

Zjawiska atmosferyczne występujące w naszej części świata są coraz bardziej gwałtowne i nieprzewidywalne. Zatem podczas występowania gwałtownych i coraz częstszych burz, wiatr jest bardzo silny co prowadzi do tego że domowa elektrownia wiatrowa, jest jak najbardziej dobrym pomysłem.

Instalacje fotowoltaiczne i inwestycje

instalacje fotowoltaiczneNawet wtedy gdy nasz dom nie jest usytuowany w tak zwanym korytarzu wietrznym, lub w miejscu gdzie wiatry występują bardzo często. Również słońce, co kuriozalnie jest skutkiem globalnego ocieplenia, coraz bardziej i mocniej ogrzewa naszą półkulę. Dzięki temu systemy fotowoltaiczne, jak najbardziej mogą być u nas stosowane. Każdy z nas w tanie instalacje fotowoltaiczne jest w stanie zainwestować. Powodem tego jest to że często jesteśmy w stanie otrzymać dofinansowanie na inwestycje w swoją domową elektrownie. Zatem czy wybrać instalacje fotowoltaiczne czy elektrownie wiatrowe, zależy od miejsca usytuowania naszego domu. Jeśli nasz dom skierowany jest w stronę południową i z tej strony jest możliwość zainstalowania paneli fotowoltaicznych to jak najbardziej jest to dobrym pomysłem. Ważne jest też to aby drzewa czy inne budynki nie zasłaniały bezpośredniego kontaktu słońca z panelami fotowoltaicznymi.

Jeśli jednak nasz dom znajduje się w strefie gdzie występują często silne wiatry, np. nad morzem to warto pomyśleć nad energią pochodzącą z siły wiatru. Dzięki temu będziemy mogli cieszyć się własną przydomową elektrownią. Istotne jest też to do czego chcemy zużywać prąd np.do podgrzania wody czy ogrzewania.