Energooszczędne instalacje z kotłami gazowymi

 

Obecnie trend na bycie „EKO” nie ogranicza się już wyłącznie do rynku konsumenckiego, którego główny obszar działania jeszcze do niedawna koncentrował się głównie na branży gastronomicznej. Aktualnie aspekt związany z dbałością o środowisko naturalne tyczy się niemalże każdej sfery naszego życia. Trend ten podchwycili również przedsiębiorcy aktywnie działający na rynku w branży budowlanej oraz instalacyjnej, czego najlepszym przykładem mogą być innowacyjne instalacje sanitarne. 

Kotły gazowe – sposób na ekonomiczne zarządzanie energią

kotły gazowe gdyniaW dobie prognozowanego wzrostu kosztów energii w ciągu najbliższej dekady o blisko 22% w stosunku do aktualnych cen prądu wdrażanie nowoczesnych, energooszczędnych rozwiązań na rynku instalacyjnym jest jak najbardziej pożądanym działaniem. Rozwój automatyki i techniki w połączeniu z kreatywnością specjalistów z branży projektowania oraz montażu instalacji pozwolił na opracowanie systemów ogrzewania takich jak pompy ciepła bazujące na pełnym wykorzystaniu potencjału środowiska przyrodniczego czy kotły gazowe lub gazowo- olejowe, przystosowane do spalania w pełni ekologicznych paliw. Nowoczesne kotły ciepła mogą być zasilane biogazem lub specjalnie opracowanym olejem opałowym. Dzięki innowacyjnej technologi spalania wewnątrzkomorowego kotły gazowe Gdynia pozwalają na uzyskanie efektywności energetycznej o wydajności równej 109% w porównaniu do tradycyjnych metod instalacji grzewczych z wykorzystaniem kotłów. Ponadto istnieje także możliwość podłączenia do instalacji zasobników C.O.W. lub C.O., dzięki którym jednocześnie podgrzewana jest woda dla potrzeb socjalno- bytowych, bez generowania dodatkowych strat związanych ze zużyciem energii.

Instalacje grzewcze bazujące na zastosowaniu nowoczesnych kotłów gazowych umożliwiają wyprodukowanie o około 10% więcej energii niż w przypadku standardowych instalacji ogrzewania centralnego, które pobierając energię na potrzeby ogrzewania wyprodukowuje tożsamą ilość ciepła. Kotły gazowe umożliwiają zrealizowanie w pełni ekologicznej instalacji ogrzewania, w której nie tylko odnotujemy znaczny wzrost efektywności ogrzewania, ale także uzyskamy wysoki poziom optymalnego zarządzania zasobami energetycznymi na potrzeby eksploatacji budynku.