Francuski ogród obok Twojego domu

Na dziś temat niezwykle przyjemny i ciekawy. Przedstawię Wam styl ogrodu tak zwany francuski. Jak go zaprojektować co jest ważne, jakie rośliny najlepiej sprawdzą się w tego typu stylistyce? Na te i inne pytania znajdziecie dopowiedz w tym artykule.

Projektowanie ogrodu w stylu francuskim

kompleksowa pielęgnacja ogrodów w mazowieckimZacznijmy od tego, że kompleksowa pielęgnacja ogrodów w mazowieckim, może być czasochłonna, jednak efekt pięknego i funkcjonalnego ogrodu powinien zrekompensować wszystkie trudy. Co jest najbardziej charakterystyczne dla aranżacji ogrodu w stylu francuskim? Precyzja, dokładne zaplanowanie ogrodu w najmniejszych detalach, nie ma tutaj mowy o przypadkowych roślinach. Francuski ogrody są duże powierzchniowo i mają bardzo regularne kształty. Jakie kwiaty sprawdzą się w tego typu ogrodzie? Oczywiście róże, ten klasyk idealnie wkomponuje się w idee francuskich ogrodów. Jakie inne kwiaty? Lawenda i begonia to zdecydowanie trafny wybór. Często nieodłącznym elementów takich ogrodów są tak zwane dywany kwiatowe, obok których nikt nie potrafi przejść obojętnie. Oczywiście trawa oraz wszystkie krzewy są bardzo satarannie przycięte, tak jak wspomniałam, precyzja jest tutaj najważniejsza. To co oczywiście nierozerwalnie łączy się ogrodem w stylu francuski to piękne drewniane ławki przy alejkach, fontanny są również doskonałym uzupełnieniem takiej stylistyki, różnego rodzaju rzeźby także będą mile widziane. Jeśli chodzi o alejki, ścieżki zazwyczaj są ozdobione ładnym żwirkiem.

Na koniec lista roślin z różnych stron świata, które sprawdzają się doskonale w stylu francuskim. Popularne skupiska roślin mogą składać się z: buk, lipa, cis, ostrokrzew, jałowiec. Aleje pięknie wyglądają obsadzone: dąb, topolami czy kasztanami.  Pięknie sprawdzają się róże w różnych odmianach, lilak pospolity, jaśminowiec, magnolia drzewiasta, morwa biała, jukka.