Gdzie sprawdzi się oświetlenie z taśm LED?

Oświetlenie jest ważną częścią naszej codzienności, szczególnie zimą gdy mrok szybko zapada. Obecnie bardzo popularnym typem oświetlenia są LEDy, ze względu na ich siłę i dużą ilość  jasnego światła przy niewielkim zużyciu prądu. Dodatkowo taśmy led nie są kosztowne i łatwo jest zamontować, bowiem nie zajmują wiele miejsca, nic dziwnego zatem, że są tak powszechnie stosowane.

Estetyczne oświetlenie dzięki profilom LED

profile ledZ początku taśmy ledowo służyły głównie do zastosowania przemysłowego na przykład by oddzielić różne strefy w ciemnym pomieszczeniu. Następnie ledowe paski zaczęły stanowić nieodłączny element szyldów sklepowych i firmowych. Podświetlenie gwarantowało wyróżnienie się szyldu na tle ściany i innych tego typu reklam ściennych, wzmacniały jego wyraz i nadawały bardziej prestiżowego charakteru poprzez nowoczesny styl. Jednak wprowadzone na rynek profile led całkowicie zmieniły zastosowanie taśm ledowych. Dzięki możliwości umiejscowienia ledowych diod na pasku, w estetycznym „opakowaniu”, zaczęto je wykorzystywać także w stolarce meblowej i wystroju wnętrz. Podświetlenie niektórych elementów pomieszczenia jasnym światłem ledowym stało się popularnym dodatkiem aranżacyjnym, chętnie wykorzystywanym przez projektantów do podkreślania kluczowych szczegółów. Taśmy ledowe w atrakcyjnych profilach wykonanych ze stali bądź tworzywa z drewnianym laminatem, stanowią dekoracyjną część mebli, a w szczególności półek, ram łóżek, barków.

Poza wizualnym wydźwiękiem takiego rozwiązania ma ono także postać praktyczną, umieszczenie taśm ledowych na przykład nad przestrzenią roboczą blatów kuchennych nie tylko zapewnia ciekawy design, ale także odpowiednie oświetlenie przy gotowaniu. Profile ledowe można zamontować na każdej równej płaszczyźnie co daje ogromne możliwości aranżacyjne.