Idealna roślina do twojego ogrodu

Uprawianie ogrodu może nieść ze sobą wiele zabawy, a także odprężać. Zatracenie się w pracy na świeżym powietrzu może mieć też działanie terapeutyczne, szczególnie jeśli ktoś lubi rośliny. Dbanie o nie o ich wzrost i obserwowanie rozwoju nowego życia może być bardzo relaksujące. 

Sadzenie dmuszka jajowatego

dmuszek jajowatyBardzo prostą w uprawie rośliną jest dmuszek jajowaty, o którym niewiele osób słyszało. Pochodzi on z rejonów Morza Śródziemnego i zachodnioeuropejskich wybrzeży Atlantyku. W ostatnich latach jednak przeniósł się on także w inne miejsca, w tym do Polski. Niektórzy uprawiają go właśnie jako gatunek ozdobny w swoich ogrodach. Poza tym, można go spotkać na wysypiskach śmieci, brzegach dróg lub różnego rodzaju placach. Występuje także na ugorach. Doskonale czuje się na glebach napiaskowych, ubogich w części ziemiste. W naturalnym środowisku kwitnie od maja do sierpnia, jednak w ogrodzie można posadzić go już na początku wiosny, co przedłuży okres jego kwitnięcia. Wziął swoją nazwę od tego, że kształtem przypomina dmuchawca w kształcie jaja. Dmuszek jajowaty jest rośliną jednoroczną lub dwuletnią. Osiąga 30-60 cm wysokości. Bardzo lubi słońce, dlatego warto umieścić go w miejscu, gdzie będzie miał go pod dostatkiem. Zwykle nie potrzebuje nawet podlewania ani nawożenia, co sprawia, że jest naprawdę łatwy do uprawy. Może stanowić wspaniały dodatek do naszego ogrodu czy skalniaka. Można go też posadzić obok murku, a także na glebach nieużywanych i jałowych. Jego kwiaty są bardzo często używane do tworzenia bukietów suchych. 

Jeśli lubisz pielęgnować rośliny i masz swój ogród, to obok popularnych kwiatów takich jak tulipan czy bratki, możesz posadzić też dmuszka jajowatego. Nie pochłonie on znacząco twojej uwagi, dlatego może być kuszącą opcją. Zaoszczędzony czas można zawsze poświęcić na opiekowanie się innymi roślinami.