Ile kosztują tapety z włókna szklanego?

Tapety z włókien szklanych to współcześnie jedna z najczęściej wybieranych dekoracji ściennych o niebywałej wytrzymałości, odporności na wilgoć i ścieranie, a także z wieloma, innymi zaletami. Mimo sporej popularności, tego typu tapeta nie jest znacznie droższa od klasycznych rozwiązań, a raz zamontowany produkt zazwyczaj będzie cieszył swoimi właściwościami nawet przez 30 lat.

Na co składa się cena tapet?

tapeta z włókna szklanego cenaCena tapet z włókna szklanego w dużej mierze zależy od grubości materiału, sposobu jego wykonania, jakości produktu, a także znajdujących się na nim wzorów. Spore znaczenie ma również renoma producenta – tapety pochodzące od znanych przedsiębiorstw mogą być nieco droższe, lecz zazwyczaj jakość również jest lepsza. Mimo wszystko można ustalić średnią cenę tapet z włókna szklanego – osoba planująca zakup tego typu produktu musi się liczyć z kosztem około 4-10 złotych za metr bieżący. Łatwo policzyć, że za rolkę będzie trzeba zapłacić około 100-500 złotych, choć kwota zależna jest przede wszystkim od długości rolki. Planując kupno pokrycia, jakim jest tapeta z włókna szklanego cena remontu nie ogranicza się wyłącznie do samego produktu. Pod uwagę należy również wziąć pozostałe materiały niezbędne do montażu. Jest to między innymi klej do tapet ciężkich, farba na ewentualne pokrycie tapety, a także pędzel i wałek, jeżeli nie znajduje się w posiadaniu fachowca. Wszystkie potrzebne przedmioty do montażu można znaleźć w artykułach poświęconym montażowi tego typu tapet.

Warto mieć na uwadze, że o ile klasyczne tapety mogą być nieco tańsze, tak ich wytrzymałość pozostawia sporo do życzenia. Ostatecznie może zdarzyć się, że kolejna wymiana standardowej tapety będzie droższa niż jednorazowy zakup i montaż tapet z włókien szklanych.