Ile kosztuje dom od developera?

Czy opłaca się kupić dom od dewelopera, kiedy można go samemu wybudować o wiele taniej? Oczywiście, że się opłaca, bo jak się okazuje to różnice w kosztach wcale nie są tak duże jakby się mogło wydawać. Oczywiście są miasta, w których domy od deweloperów kosztują naprawdę sporo, ale są też miasta, gdzie ceny są naprawdę atrakcyjne.

Gdzie opłaca się kupić dom?

domy developer lublinOpłacalność zakupu nieruchomości bezpośrednio od dewelopera trzeba oceniać pod kątem różnicy pomiędzy ceną a realnymi kosztami budowy domu w danym mieście. W naszym kraju można zaobserwować taką zależność, że im większe miasto tym większe są te różnice – chociaż to nie jest żadną regułą. Prawdą jest jednak to, że w mniejszych miastach sprzedaje się najwięcej takich nowych domów w stosunku do liczby mieszkańców, bo ten wyznacznik trzeba brać pod uwagę. Najwięcej nieruchomości sprzedaje się w Lublinie. W tym mieście sprzedają się w zasadzie wszystkie nowe domy developer Lublin jest miastem, w którym naprawdę opłaca się kupić właśnie taką nieruchomość. Nowy i duży dom kosztuje w tym mieście około pół miliona złotych, ale jest to cena za naprawdę dużą powierzchnię użytkową. Patrząc na koszty wybudowania takiego domu we własnym zakresie na pewno opłaci się kupić gotową do urządzenia nieruchomość. Tym bardziej, że można kupić również mniejsze domy o powierzchni do stu metrów kwadratowych, za które wystarczy zapłacić około trzystu tysięcy złotych.

Coraz więcej osób decyduje się na zakup domu od developera, ponieważ jest to najszybszy sposób na zamieszkanie we własnej nieruchomości. Budowanie domu może trwać miesiącami a nawet latami, a wcale tak dużo się na tym nie zaoszczędzi. A na kupnie gotowego domu można zaoszczędzić przede wszystkim czas, który trzeba poświęcić na nadzorowanie budowy.