Ile kosztuje oklejanie szyb folią?

Zazwyczaj przed skorzystaniem z usług producentów, chcemy zapoznać się ze średnią ceną usług oferowanych przez przedsiębiorstwa. W przypadku oklejania szyb folią ochronną może to mieć znaczenie, gdyż do zamontowania zabezpieczenia nie jest wymagana pomoc fachowców – można to zrobić samodzielnie, jednak efekty mogą nie być tak zadowalające. Czy warto ryzykować?

Cennik oklejania szyb folią zabezpieczającą

oklejanie szyb wrocławKoszt realizacji usług zależny jest od wybranego rodzaju folii, jej grubości, warunków pracy, a także powierzchni, jaką należy okleić. Zazwyczaj osoby świadczące usługi z zakresu foliowania okien wykonują również zabezpieczenia dla szyb samochodowych, na co może zostać nałożona zniżka, jeżeli skorzysta się z kompletu usług. Chcąc okleić szyby w mieszkaniu, domu, biurowcu lub lokalu, na początek należy się zastanowić, jaki rodzaj folii zabezpieczającej ma to być – można wyróżnić między innymi folie przeciwsłoneczne (zewnętrzne lub wewnętrzne), folie antywłamaniowe, folie dekoracyjne oraz folie ochronne. W pierwszym przypadku koszt montażu wynosi od 100 do 170 złotych za metr kwadratowy. Podobnie kształtuje się cena montażu folii antywłamaniowych, jednak w zależności od jej grubości (a przy tym skuteczności) koszt oklejania wynosi od 70 do około 140 złotych. Cena montażu folii dekoracyjnych to 80-170 złotych, a ochronnych 80-150 złotych. Chcąc przeprowadzić profesjonalne oklejanie szyb Wrocław będzie miejscem, gdzie można spotkać dobrych fachowców.

Wbrew pozorom, cena usług jest bardzo zbliżona, choć różni się w zależności od wybranych materiałów. Osoby chcące okleić folią okna w budynkach prywatnych raczej nie zapłacą wiele. Koszt może być spory w przypadku biurowców, jednak zazwyczaj jest to inwestycja na bardzo długi czas.