Jak przygotować się do malowania?

Malowanie to najprostszy i najtańszy sposób na odświeżenie wnętrza. Nie wymaga od nas wiele pracy, a odpowiednie przygotowanie pozwoli nam oszczędzić czas na poremontowe sprzątanie. Co zrobić by zmiana koloru ścian poszła szybko i sprawnie?

Niezbędne artykuły przy malowaniu

malowanie w BydgoszczyOczywiście najprostszym i najmniej problemowym rozwiązaniem by szybko zmienić wygląd wnętrza jest skusić się na pomoc firmy oferującej malowanie w Bydgoszczy, Warszawie, Poznaniu czy innych miastach z pewnością takich nie brakuje, będzie to również słuszne rozwiązanie jeżeli nie mamy żadnych doświadczeń w tej dziedzinie, bądź zwyczajnie nie mamy na to czasu lub ochoty. Jednak decydując się na samodzielne podejście do tematu, w pierwszej kolejności musimy odpowiednio się zaopatrzyć. Na naszej liście zakupów, którą powinniśmy zabrać ze sobą do sklepu budowlanego, poza farbą, powinny znaleźć się takie artykuły jak pędzle i wałki, taśmy malarska, folie do przykrycia mebli oraz kuwety. Z pewnością przyda się również taśma klejąca i folia spożywcza by po zakończonym dniu pracy zawinąć w nią brudne pędzle i wałki, tak by nie wyschły. Ominie nas wtedy konieczność codziennego ich mycia po zakończeniu malowania. Wybierając artykuły do nakładania farby na ścianę powinniśmy zakupić je w kilku rozmiarach. Mniejsze pędzle przydadzą się do malowania narożników i kątów ścian, a także miejsc w które ciężko będzie dojechać wałkiem. Zaś jeśli chodzi o wałki z pewnością przyda się jeden duży tak by wygodnie malowało się powierzchnie ścian, a także by farba była równomiernie rozkładana. Małe wałki zaś przydadzą się do malowania drobnych powierzchni jak np. spady przy podwieszanych sufitach.

Nie zapomnijmy by przed przystąpieniem do malowania dokładnie obkleić taśmą malarską wszystkie elementy, rogi mebli, ramy okienne, drzwi, listwy przypodłogowe oraz elementy których nie chcemy pobrudzić, dzięki temu skrócimy czas sprzątania po zakończeniu malowania.