Jak wybrać kocyk dla dziecka?

 

Komfort i wygoda naszych dzieci to niezwykle ważne kwestie, dlatego dokładamy wszelkich starań, by otaczać pociechy delikatnymi i miękkimi tkaninami, którymi otulamy nasze maluchy na przykład podczas spaceru w wózku. Jeśli chcemy cieszyć się wysoką jakością i trwałością danego kocyka, zwróćmy uwagę przede wszystkim na jego skład materiałowy.

Zalety kocyków bambusowych

kocyki bambusoweOtulanie dziecka to nie tylko zapewnianie mu optymalnej temperatury podczas spacerów w chłodne dni. Miękka, delikatna tkanina zawinięta dość ciasno daje dziecku poczucie bezpieczeństwa i pomaga mu się uspokoić. W cieple dni zatem nie powinnyśmy rezygnować z otulania naszego malucha, zwłaszcza że jest to również dodatkowe zabezpieczenie przed różnego rodzaju insektami i owadami. Optymalną temperaturę nawet podczas wysokich temperatur zapewnią kocyki bambusowe, bowiem materiał ten zapewnia termoregulację. Oznacza to, że w chłodne dni tkanina będzie ogrzewała maluszka, natomiast podczas wysokich temperatur mamy odpowiednią przewiewność. Do zalet takiego kocyka należy zaliczyć również fakt, że w stu procentach naturalne włókna eliminują ryzyko wystąpienia alergii oraz podrażnień, zatem będą bezpieczne nawet dla wrażliwej skóry małego alergika. Lekkość materiału to dodatkowy atut, bowiem takie rozwiązanie doskonale sprawdza się w podróży, nie stanowiąc zbędnego ciężaru, a szerokie możliwości wykorzystania czynią z kocyka przedmiot o wielu zastosowaniach.

Otulanie dziecka za pomocą kocyka ma za zadanie nie tylko zapewnienie mu optymalnej temperatury, ale także zapewnienie bezpieczeństwa i spokojnego snu. Bardzo duże znaczenie dla delikatnej skory dziecka ma wybór odpowiednich tkanin, które zapewnią termoregulację i przewiewność, a także nie wywołają podrażnień i alergii.