Jakie są współcześnie najbardziej opłacalne zawody?

Są na naszym rynku pracy takie zawody, które nam przynoszą olbrzymie korzyści. Oczywiście możemy tutaj wymienić lekarzy, weterynarzy, czy też prawników. To zazwyczaj pierwsze, które przychodzą nam na myśl. Jednak czy tylko te zawody są opłacalne? Moim zdaniem te kojarzą nam się bardzo stereotypowo.

Przykładem może być geodeta

geodetaJest wiele bardzo opłacalnych zawodów, choć może nie aż tak prestiżowych. Jednym z takich zawodów jest zawód geodety. By taki zawód posiadać, trzeba ukończyć studia wyższe o kierunku geodezja i kartografia. Obecnie coraz więcej uczelni taki kierunek otwiera, ponieważ jest na niego ogromny popyt. Ja z tym zawodem zetknęłam się już w dzieciństwie, gdy moi rodzice budowali dom. Wówczas zatrudnili geodetę do rozgraniczenia i wymierzenia wszystkiego. Jego praca mnie zainteresowała, szczególnie pod względem pieniężnym. Rodzice zapłacili mu nie małe pieniądze za tzw. słupki. Wówczas jeszcze nie bardzo wiedziałam na czym ta praca polega, ale wiedziałam, że pod względem materialnym jest bardzo korzystna. Później z takim kierunkiem zetknęłam się w szkole średniej, gdy to technikum wprowadziło takie innowacje i nowy kierunek. Wielu moich znajomych zaczęło się uczyć czym w ogóle jest geodezja, a przy tym i ja coraz więcej się dowiadywałam. W skrócie, geodeta zajmuje się rozgraniczaniem działek, prowadzi ewidencję gruntów, ale i określa punkty geograficzne całego świata. Jest to nauka ściśle związana z kartografią i mapami. Trzeba mieć do tego nie lada głowę i wiedzę.

Nie każdy się do tego nadaje, ponieważ to naprawdę ciężki kawałek chleba. Dlatego wcale nie dziwi mnie fakt, że usługi geodezyjne są tak drogie. Ciężka nauka i praca popłaca. A zawodu tego możemy wyuczyć się w każdym większym mieście, jak np. Poznań. Warszawa, czy też Kraków.

Czytaj więcej na: http://www.geomapy.pl