Jakiego dorna kupić na użytek własny?

Drony do niedawna wydawały się produktem dostępnym tylko dla wosjka. Obecnie właścicielem drona może być praktycznie każdy. W sklepach internetowych i stacjonarnych możemy zakupić wiele modeli tych urządzeń, różniących się pod względem różnych parametrów i przeznaczenia.

Modele i rodzaje dronów

drony sklep internetowyDrony przeznaczone do użytku osobom publicznym mogą mieć różne kształty i rozmiary. Niektóre podobne są do mini samolotów inne to typowe pojazdy wojskowe. Mogą mieć jeden bądź kilka silników. Zwykle wyposażone w kamerę, służą na co dzień do robienia zdjęć i kręcenia filmów z wysokości. W Polsce używanie drona jest dozwolone bez żadnych pozwoleń, jednak wysokość jego latania nie może przekraczać 50 metrów, gdyż wszelkie obiekty powyżej tej wysokości traktowane są jak samoloty i wymagają zgłoszenia planu lotu. Ceny dronów szacują się na poziomie od 200 do nawet kilku tysięcy złotych. Wysokość ceny zależy głównie od jakości kamery oraz żywotności baterii, a także prędkością lotu. Niektóre posiadają dodatkowe funkcję jak np. śledzenie obiektu, dzięki czemu można je zaprogramować tak, by obserwowały jeden obiekt bez konieczności sterowania nimi, co często jest stosowane przy sportach ekstremalnych. Najpopularniejszym modelem drona jest tzw. quadrocopter wyposażony w cztery śmigła, są to pojazdy udostępnione głównie jako drony rekreacyjne. Kolejnym modelem są hexacoptery o sześciu śmigłach. Dzięki temu, mogą udźwignąć większy ciężar. Te najbardziej profesjonalne drony mają jednak aż osiem śmigieł.

Dzisiejsze drony mogą być sterowane za pomocą smartfona, co jest z pewnością dużym przełomem w technologii. Szukając drona do użytku czysto rozrywkowego, najlepiej kierować się długością czasu pracy, który w urządzeniach w przeciętnej cenie wynosi około pół godziny.

Więcej informacji flysystem-24.pl