Katowice stolicą poligrafii

Osoby odwiedzające Katowice po raz pierwszy, zwracają często uwagę na pewien szczegół. Wystarczy pospacerować trochę po mieście, by dostrzec, ze roi się tu od zakładów poligraficznych. W centrum niemal na każdej ulicy można się natknąć na kilka punktów ksero. Prócz tego, co krok ktoś wręcza nam ulotkę z reklamą jakichś usług poligraficznych.

Usługi poligraficzne na każdym kroku

Drukarnia KatowiceNajwiększe zagęszczenie miejsc, gdzie można coś skserować lub wydrukować, znajduje się oczywiście w pobliżu Uniwersytetu Śląskiego. Nie będziemy tu brać pod uwagę terenów należących do uczelni wyższych, bowiem jest zupełnie zrozumiałe, że na każdym wydziale znajduje się co najmniej jeden punkt ksero. Kserowanie, drukowanie czy oprawa prac to chleb powszedni każdego studenta. Miasta akademickie charakteryzują się tym, że istnieje w nich wiele miejsc, gdzie można skorzystać z usług poligraficznych. Jednak ich zagęszczenie w Katowicach jest tak duże, że wprawia w zdumienie. Dosłownie na każdym kroku kuszą przechodniów oferty różnych usług drukarskich. Oznacza to, ze w mieście musi istnieć wyjątkowo duże zapotrzebowanie na te świadczenia, skoro taka ilość punktów ksero jest w stanie utrzymać się na rynku. Mieszkańcy Katowic są z tego bardzo zadowoleni. Dzięki temu kserowanie, bindowanie, oprawa prac czy druk plakatów dostępne są w naprawdę dobrych cenach. Oferta usług poligraficznych jest przy tym bardzo szeroka i zróżnicowana. Każdy zakład stara się zabłysnąć jakimś oryginalnym pomysłem. 

Jest to rzecz wyjątkowa w skali całego kraju. Trudno znaleźć drugie miasto z tak bogatym wachlarzem usług poligraficznych, dostępnych w równie niskich cenach. Zagadkowe są jednak przyczyny tego zjawiska. Pewnie stanie się to przedmiotem zainteresowań badaczy rynku. 

Sprawdź http://www.copycabana.pl ofertę