Kiedy przyda się poduszka termoelastyczna?

Specjaliści twierdzą, że w pierwszym etapie swojego życia nasze dziecko nie potrzebuje poduszki, by odpowiednio realizować swój odpoczynek. Prędzej czy później jednak musimy zadbać o to, by nasze dziecko otrzymało odpowiednią poduszkę, która zadba o jego komfort snu, będąc jednocześnie produktem w pełni bezpiecznym i niezagrażającym jego życiu.

Funkcjonalność poduszki termoelastycznej

poduszka termoelastyczna dla dzieckaJedną z poduszek, którą w takich okolicznościach proponują nam producenci, jest poduszka termoelastyczna dla dziecka. Jest to poduszka wykonana z pianki termoelastycznej, która dopasowuje się nie tylko do ciężaru, który oddziałuje na jej powierzchnię, ale również przystosowuje swój kształt do temperatury ciała. Swoje zastosowanie pianka termoelastyczna najczęściej znajduje w materacach, jednak producenci akcesoriów dla dzieci znaleźli dla niej zastosowanie również pod postacią poduszek dla dzieci. Wielu rodziców czuje niepokój w stosunku do zwykłych poduszek, ponieważ pojawia się obawa, że główka dziecka zbyt mocno zapadnie się w poduszkę, co będzie zagrażało zdrowiu, a nawet życiu dziecka. W przypadku poduszki termoelastycznej problem ten jest całkowicie wyeliminowany. Pianka termoelastyczna cechuje się właściwością zapamiętywania kształtu głowy i utrzymuje dany kształt nawet kilka sekund po zmianie pozycji. Pianka termoelastyczna ma ponadto właściwość doskonałej cyrkulacji powietrza, dzięki czemu zmniejsza się ryzyko pocenia się główki dziecka.

Najczęściej poduszki termoelastyczne obszywane są specjalną dzianiną, która charakteryzuje się właściwościami antyalergicznymi. Jest to niezwykle ważne ze względu na właściwy rozwój dziecka i zachowanie jego dobrego stanu zdrowia. Na pewno warto więc zwrócić uwagę na tę kwestię, kiedy będziemy dokonywać zakupu tego typu poduszki.