Kilka słów o płytkach ze starej cegły

 

Dawniej cegła stanowiła główny budulec wykorzystywany przez budowniczych do stawiania domów i budynków użyteczności publicznej. W projektach budynków cegła stanowiła nie tylko właściwości funkcjonalne, ale też estetyczne. Z tego też względu często nie tynkowano budynków ceglanych, by zachować ich naturalny wygląd i piękno.

Dzisiejsze zastosowanie cegły w wystroju

płytki z cegłyDzisiaj budynki wykonywane z cegły najczęściej są skrupulatnie ocieplone i otynkowane, by zachowane zostały najwyższej jakości właściwości termiczne budynku i by był on w pełni odporny na niekorzystne czynniki atmosferyczne. Coraz częściej jednak cegła jest wykorzystywana jednocześnie ze względu na swoją estetykę. Jest to możliwe dzięki wykonywaniu płytek ze starej cegły. Płytki z cegły najczęściej wytwarzane są z cegieł pochodzących z rozbiórek starych, przedwojennych jeszcze budynków. Płytki wytworzone w taki sposób charakteryzują się wysokimi wartościami izolacyjnymi, a jednocześnie są produktami niezwykle wytrzymałymi. Z tego względu mogą być stosowane nie tylko na ścianach, ale również na podłodze. Płytki z cegły wykorzystywane są na ścianach zarówno na zewnątrz budynków, jak i w ich wnętrzach, zawsze spełniając przy tym doskonałe własności dekoracyjne. Przy ich pomocy możemy wykonywać różnorodne, atrakcyjne aranżacje w dowolnie wybranym przez nas pomieszczeniu. Przy ich pomocy możemy stworzyć naprawdę oryginalnie wyglądające wnętrze.

Jeśli decydujemy się na wykorzystanie płytek z cegły do aranżacji naszego pomieszczenia lub jako wykończenie elewacji naszego domu, warto przed zakupem dowiedzieć się, czy wybrane przez nas płytki wytworzone są z cegieł starych, czy też z produktów współczesnych. Te pierwsze będą bowiem charakteryzować się lepszą jakością wykonania i wytrzymałością, dając nam więcej możliwości.