Kolega pracuje w składzie opału

Ostatnio przypadkowo spotkałam swojego dawno nie widzianego kolegę. Byłam akurat u rodziców w Szczecinie i pojechałam z tatą do składu węgla. Moi rodzice od zawsze mieszkają w domku jednorodzinnym, w którym trzeba palić węglem.

Skład opału ma różne produkty

skład opałuOkazało się, że ten skład opalu jest naprawdę blisko, i że pracuje w nim mój bardzo dobry kolega. Nie widzieliśmy się chyba z dziesięć lat także mieliśmy naprawdę o czym porozmawiać. Byłam bardzo ciekawa co u niego słychać. Jednak nie było czasu na jakieś dłuższe rozmowy bo akurat zbliżał się sezon grzewczy i w takich miejscach jest wtedy naprawdę dużo klientów. Tata powiedział mi, że tu jest naprawdę tani węgiel dlatego jest tu zawsze naprawdę bardzo dużo osób. Taki węgiel z tego co widzę to może być rzeczywiście dobry interes. Chociaż pewnie są dłuższe martwe okresy gdy klienci nie są za bardzo zainteresowani kupnem tego opału. Przed tym składem opału stał węgiel w workach, ale można było też go kupić luzem. Tata zawsze kupuje węgiel luzem, bo po prostu wsypuje sobie cała zawartość przyczepki z węglem do specjalnej piwnicy. Tata uważa, że z workami jest po prostu więcej roboty. Chociaż nie wiem czy jest to rzeczywiście prawda. Tata kupuje zawsze jeszcze ekogroszek, bo w piecu rodziców można także nim palić. I chociaż takie ekogroszek jest podobno dużo bardziej wydajny bo tata jest tradycjonalistą i po prostu woli węgiel. Umówiłam się z kolega, że po pracy wpadnie do moich rodziców na kawę to będziemy mogli w końcu porozmawiać. Rodzice mieszkali naprawdę blisko także nie będzie musiał specjalnie gdzieś jeździć.

Mama oczywiście stwierdziła, że zje koniecznie z nami obiad bo pewnie po racy będzie głodny. A skoro teraz mają taki ruch w tym skupie to pewnie nie ma czasu żeby nawet śniadanie gdzieś zjeść.

Więcej na stronie www.wegiel-passa.pl