Koleżanka uczy się na kursie angielskiego

Moja bardzo dobra koleżanka ma dobrą pracę. W pracy tej nie był wymagany język obcy. Mimo to koleżanka zawsze miała jakiś taki kompleks na tym punkcie, że nie za bardzo umie język. Kiedyś modny był niemiecki gdy jeszcze chodziła do liceum.

Kurs angielskiego musiałam opłacić sama

angielskiWidziała także, że niedaleko jej pracy jest szkoła języka niemieckiego i zastanawiała się właśnie czy by znowu nie uczyć się tego języka. Jednak tak naprawdę jeśli teraz jest już gdzieś wymagany jakiś język to jest to na ogół jeżyk angielski. Język angielskiego nie uczyła się nigdy. Jednak nie można powiedzieć, że tak do końca nic nie rozumiała. Dziś chyba każdy mniej więcej po angielsku coś rozumie. Wiedziała, że jeśli zdecyduje się uczyć angielskiego będzie się musiała uczyć go od podstaw. W Bydgoszczy gdzie koleżanka mieszka nie brakuje szkół językowych. Taka szkoła języka angielskiego znajduje się już na co drugiej ulicy. Jednak ważne żeby znaleźć szkołę dobrą. Przede wszystkim taką, gdzie byłby jakiś szybki kurs angielskiego, bo koleżance zależało bardzo na tym, żeby się jednak szybko nauczyć języka. Była bardzo zmotywowana do tego. Była jeszcze w kadrach u siebie w pracy spytać się czasem czy nie ma żadnego dofinansowania dla pracowników którzy chcą podnosić swoje kwalifikacje. W niektórych firmach jest taki program jak angielski dla firm gdzie pracownicy otrzymują jakiś zwrot kosztów za poniesiony kurs. Jest to bardzo dobre rozwiązanie. Jednak niestety bardzo mało firm to stosuje. Lub stosują to po prostu firmy, w których jakiś język jest potrzebny na wyższych szczeblach. W firmie koleżanki takiego dofinansowania niestety nie było.

Także musiała znaleźć i opłacić kurs sama. Znalazła bardzo dobrą szkołę, w której akurat była promocja na kurs podstawowy języka angielskiego. Zajęcia mają odbywać się dwa razy w tygodniu. Polecam w tym temacie SpeakFast z Bydgoszczy, ul. Baczyńskiego 1.