Kompresor olejowy w warsztacie samochodowym

Warsztaty samochodowe na swoim wyposażeniu powinny posiadać wiele narzędzi, maszyn i urządzeń. Poczynając od kilku kompletów trwałych kluczy, poprzez narzędzia dedykowane do konkretnych czynności, jak na przykład odkręcanie filtrów oleju. Jednak Nie da rady naprawiać samochodów bez urządzeń pneumatycznych-pistoletów czy podnośników.

Wykorzystanie kompresorów olejowych

tanie kompresory olejoweZastosowanie sprężonego powietrza jest doskonałym rozwiązaniem, często wykorzystywanym nie tylko w serwisach samochodowych, ale i wielu innych dziedzinach przemysłu. Idea działania kompresora jest stosunkowo prosta. Dostarczona energia elektryczna lub mechaniczna, poprzez tłok lub wirnik, spręża powietrze i magazynuje je w odpowiednim zbiorniku. Stamtąd, poprzez giętki przewód, powietrze pod ciśnieniem jest dostarczane bezpośrednio do urządzenia, którym może być klucz pneumatyczny, wiertarka, a także wiele innych. Tanie kompresory olejowe mają zbiornik o pojemności 50 litrów, ale zdarzają się modele, mieszczące 200 dm sześciennych. Te mniejsze, ze względu na rozmiary, doskonale sprawdzą się pomieszczeniach o ograniczonych rozmiarach. Większe spokojnie zaspokoją kilka stanowisk pracy. Co ważne, sprężarki olejowe mogą pracować w sposób ciągły, w razie potrzeby nieprzerwanie dostarczając sprężone powietrze. Ma to ogromne znaczenie na przykład przy pracach lakierniczych, podczas malowania auta. W większości przypadków są to urządzenia mobilne, wyposażone w kółka.Dzięki temu istnieje możliwość stosunkowo łatwego ich przemieszczania.

Kompresor olejowy stanowi idealne uzupełnienie zestawu narzędzi. Dostarczane przez niego sprężone powietrze nie tylko znacząco ułatwia wykonywanie prac. Stanowi też napęd dla wielu różnego rodzaju maszyn, jak na przykład podnośniki samochodowe.