Komu przysługuje się odszkodowanie z OC sprawcy?

 

Kwestia odszkodowań uzyskiwanych z OC sprawcy zdarzenia to temat, który budzi wiele emocji. wiele osób bowiem słyszało o trudnościach z uzyskaniem takiego odszkodowania, co w połączeniu z barkiem wiedzy na temat tego komu takie odszkodowanie się należy skutkuje tym, że wiele osób o to co im się przysługuje nie ubiega. Dla kogo wiec odszkodowanie?

Odszkodowanie z OC – dla kogo

odszkodowanie z oc sprawcyKiedy zatem osoba poszkodowana ma prawo ubiegać się o odszkodowanie? W zasadzie w każdej sytuacji kiedy uległa ona wypadkowi na skutek działania czy też nieprawidłowości wynikających z czyjegoś zachowania. Co ważne w przypadku zdarzeń drogowych prawo do ubiegania się o odszkodowanie ma nie tylko osoba kierująca pojazdem, który został uszkodzony ale także i pasażerowie znajdujący się w tym pojeździe, z czego często wiele osób nie zdaje sobie sprawy. Co więcej takie samo prawo przysługuje pasażerom komunikacji miejskiej, jednak w tym wypadku możliwości są dwie, albo wystąpienie o odszkodowanie do zakładu komunikacji miejskiej, jeśli do zdarzenia doszło na skutek winy kierowcy czy też motorniczego lub też ubiegać się o odszkodowanie z oc sprawcy zdarzenia jeśli takowe miało miejsce. To o czym należy jednak pamiętać w takiej sytuacji to konieczność bezzwłocznego udania się poi zdarzenie do jednostki medycznej w celu dokonania oględzin i podjęcia koniecznych środków. O odszkodowanie bowiem mamy prawo ubiegać się zawsze będąc osobą poszkodowaną, jednak o tym czy ów odszykowanie uzyskamy, jak i o tym jaka będzie jego wysokość zadecyduje to jaką udało nam się zgromadzić dokumentacje medyczną.

Warto pamiętać o tym, że w zasadzie w każdym zdarzeniu w którym jesteśmy osobą poszkodowaną mam prawo ubiegać się o odszkodowanie wypłacane z OC sprawcy zdarzenie. By jednak mieć szanse na uzyskanie go i to w adekwatnej do poniesionych szkód kwocie musimy pamiętać o zgromadzeniu odpowiedniej dokumentacji medycznej.