Konopny susz CBD

Jak dowodzą badania naukowe, kannabidiol (CBD) ma właściwości przeciwnowotworowe, przeciwzapalne, przeciwbólowe oraz przeciwpsychotyczne, dzięki czemu, produkty, jakie go zawierają znajdują zastosowanie w terapiach dziesiątek zespołów chorobowych.

Stosowanie suszu konopnego CBD

susz cbdBy rozwiać wątpliwości wszystkich, których myśli krążą wokół pytania czy jest ona legalna, należy stanowczo pokiwać głową. Jest tak, albowiem zawierać może jedynie mikroskopijną ilość tetrahydrokannabinolu (THC), jaki w konopiach jest odpowiedzialny za efekt odurzenia oraz psychiczne uzależnienie. Dzięki temu, stosowanie suszu nie wpływa na odmienne stany świadomości, jak również nie doświadcza się żadnych niepokojących objawów. Natomiast, wyraźnie odczuwalny jest spokój i wenętrzny relaks. Występuje też lekkie rozluźnienie mięśni, co jest bardzo miłym uczuciem, zwłaszcza po ciężkim dniu pracy. Susz CBD może być palony, ale znacznie lepszym sposobem na jego przyjmowanie jest waporyzacja. Powody są dwa: zdrowie i oszczędności. Bowiem podczas waporyzacji nie dochodzi do spalania materiału roślinnego, a jedynie do jego ogrzania, nie mamy więc do czynienia z rakotwórczym, gorącym dymem, ale chłodną i delikatną para wodną. Ponadto, w procesie spalania traci się mnóstwo składników czynnych, w tym kannabidiol, gdyż temperatura spalania jest dla suszu zbyt wysoka i zanim zdążą się zeń uwolnić wymienione substancje aktywne, ulega on spopieleniu. Podczas, gdy w vaporizerach jest on ogrzewany stopniowo i równomiernie.

W sklepach konopnych można znaleźć ponad setkę gatunków legalnej marihuany CBD, toteż odwiedzają je nie tylko początkujący amatorzy tej rośliny, ale także koneserzy. Warto jednak zauważyć, że w sklepach online mamy nie tylko większy wybór, ale i niższe ceny.