Kot brytyjski jako idealna rasa

 

Wiele osób marzy o posiadaniu idealnego zwierzątka domowego. Udowodniono naukowo, że taki przyjaciel wnosi wiele korzyści do życia rodzinnego. Dodatkowo obniża poziom stresu i sprawia, że codzienność zwyczajnie nabiera barw. Jednak najtrudniejszy jest wybór pupila. Warto wspomnieć, że coraz bardziej popularnym rozwiązaniem jest pewna rasa kota, który zyskuje ogromne uznanie na całym świecie.

Kot jako domowy pupil

koty brytyjskie z rodowodemChodzi tutaj o zwierzęta takie jak koty brytyjskie z rodowodem, które podbijają serca nie tylko miłośników kotów. Główną jego zaletą jest zrównoważony oraz spokojny charakter. To powoduje, że zyskujemy dobrego do współpracy towarzysza. Również kot brytyjski świetnie dogaduje się z dziećmi oraz innymi gatunkami zwierząt. Jest to rasa, która zaskoczy przywiązaniem do właściciela. Hodowcy tych kotów nie raz porównują ich do przysłowiowych wiernych psów, ponieważ potrafią podążać za swoim panem po całej posiadłości. Jest to największa rasa kotów krótkowłosych. Jednak zachowują się w domu bardzo cicho co jest dodatkowym atutem posiadania go w domu czy mieszkaniu. W przypadku odmian krótkowłosych sierść nie wymaga specjalnej pielęgnacji. Wystarczy czesanie raz w tygodniu bądź w zależności od danej potrzeby. Aby nauczyć kotka poprawnego zachowania podczas zabiegów pielęgnacyjnych warto przyzwyczajać go do tego od najmłodszego wieku.

Dzięki temu w przyszłości nie będzie sprawiał kłopotu podczas obcinania pazurków czy czyszczenia uszu. Niestety zaniedbanie tej kwestii może spowodować próby wyrywania się podczas pielęgnacji, która aby utrzymać dobrą kondycję jest obowiązkowa. Cena kotów brytyjskich zależy od hodowli z jakiej pochodzi. Warto poszukać miejsca, które ma dobre opinie, a hodowcy są pomocni w razie ewentualnych pytań czy problemów.