Kto korzysta ze styropianu grafitowego?

Kiedyś grafitowy styropian używany był tylko i wyłącznie do tego, aby ocieplić nowoczesne i luksusowe inwestycje. W dzisiejszych czasach natomiast produkt ten stał się coraz tańszy i dlatego inwestorzy wykorzystują go również do tego, aby ocieplać tańsze i mniejsze domy. Styropian grafitowy może więc być zastosowany w wielu sytuacjach przy ociepleniach budynku.

Zalety styropianu grafitowego

styropian grafitowy bydgoszczZ racji tego, że coraz bardziej załączają się warunki techniczne dotyczące maksymalnego współczynnika przenikania ciepła przez ściany zewnętrzne, to inwestorzy muszą zdecydować się na to, aby ocieplać domy bardzo grubymi warstwami izolacji. Z drugiej strony jest to bardzo opłacalne dla klientów, którzy kupują takie domy, ponieważ mają oni wtedy pewność, że ocieplenie budynku w płynie na niższe rachunki za ogrzewanie. Inwestorzy, którzy chcą osiągnąć standard domu energooszczędnego lub pasywnego decydując się na to, aby zastosować styropian grafitowy Bydgoszcz jest miejscowością, w której wielu inwestorów stosuje styropian grafitowy, aby ocieplać nawet małe domy. Jeżeli chodzi o właściwości styropianu grafitowego, to są one bardzo podobne do styropianu białego i nie mamy obowiązku, aby dodatkowo go szlifować przed przyklejeniem. Pracownicy, którzy zajmują się ocieplaniem doskonale jednak wiedzą o tym, że przed przyklejeniem warto delikatnie przetrzeć powierzchnię styropianu, ponieważ poprawia to przyczepność kleju do mocowania. Do klejenia styropianu grafitowego musimy również zastosować odpowiednie kleje.

Zawsze przed klejenie płyt styropianu grafitowego powinniśmy sprawdzić zalecenia producenta dotyczące systemy ociepleń. Styropian grafitowy powinniśmy również przyklejać metodą obwodowo-punktową i sam klej powinien znajdować się na co najmniej 40% powierzchni płyty styropianu, którą kleimy.