Leczenie chorób i zaburzeń psychicznych

Problemy psychiczne mogą przytrafić się każdemu. Niestety w Polsce często wizyta w gabinecie psychiatry postrzegana jest w kategoriach chorób psychicznych i ciężkich zaburzeń. Niektórzy nie radzą sobie z takimi problemami jak utrata bliskiej osoby, rozstanie, nałóg, bezrobocie, stres.

Pacjent z depresją w gabinecie psychiatry

dobry psychiatra Warszawa centrumW tych wszystkich sytuacjach można skorzystać z pomocy psychiatry. Wizyta u specjalisty wcale nie oznacza od razu poważnych chorób psychicznych jak schizofrenia czy psychoza. Polacy wstydzą się przyznawać do tego, że korzystają ze specjalistycznej opieki. Zachorować może każdy narząd w ludzkim organizmie – dlaczego więc mózg miałby nie chorować? Okazuje się, że wszelkie zaburzenia psychiczne związane są z deficytami lub nadmiarem różnych neuroprzekaźników działających w obrębie mózgu. Na szczęście istnieją leki, dzięki którym można ponownie stanąć na nogi i normalnie funkcjonować. Z pewnością dobry psychiatra Warszawa centrum poradzi sobie z takimi problemami jak np. depresja. Jest to zdecydowanie najczęstsza przyczyna wizyt u psychiatry. O depresji mówi się coraz więcej – nie tylko w kontekście osób dorosłych, ale nawet dzieci czy seniorów. Depresja może dotknąć każdego i rozwijać się latami. Prawdziwym problemem jest jednak nieskorzystanie z pomocy psychiatrycznej, bo nieleczona depresja może skończyć się tragicznie. Stan ten stale się pogłębia – do tego stopnia, że człowiek przestaje sobie radzić z podstawowymi czynnościami.

Zadaniem lekarza psychiatry jest dokładna ocena stanu pacjenta. Jeśli u pacjenta pojawiają się myśli samobójcze, to często jest to wskazanie do hospitalizacji. Nawet głęboką depresję można wyleczyć odpowiednimi lekami. Stosuje się tu przede wszystkim antydepresanty, wśród których znajdują się np. inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny.