Metody czyszczenia maszyn

Konieczność czyszczenia maszyn produkcyjnych dotyczy każdej gałęzi przemysłu. Jest to tak samo ważna czynność, jak dokonywanie regularnych przeglądów. Tylko częsta konserwacja może pomóc w ewentualnym wyłapaniu nieprawidłowości. Stosowanie nowoczesnych metod może znacznie ułatwić procesy czyszczenia nawet najmniejszych elementów, z których składają się całe urządzenia produkcyjne.

Piaskowanie z zastosowaniem suchego lodu

piaskowanie suchym lodemPozbycie się zabrudzeń z urządzeń, które są w niemal ciągłej eksploatacji jest nieraz trudnym wyzwaniem. Właściciela dopada frustracja i złość. Piaskowanie suchym lodem jest odpowiedzią na zmagania z trudnym przeciwnikiem, jakim jest brud. Dzięki tej metodzie zanieczyszczenia są usuwane szybko i dokładnie, bez niszczenia powłoki zewnętrznej urządzeń. Strumień suchego lodu w formie granulatu stanowi najlepszy środek czyszczący w miejscach takich jak: piekarnie, cukiernie i inne przedsiębiorstwa produkcyjne. Podczas całego procesu nie powstają nawet najmniejsze odpady. Wszystkie zanieczyszczenia sprawnie i całkowicie sublimują, czyli zamarzają i od razu spadają z czyszczonej powierzchni. Pokrywa maszyn, urządzeń i sprzętów nie zostaje w żaden sposób uszkodzona. Sposób ten przypomina piaskowanie. Różnica polega jedynie na zastosowanym środku czyszczącym. Ta nowoczesna metoda stopniowo zdobędzie większą ilość zwolenników. Dzięki niej wszelki sprzęt wykorzystywany w produkcji osiąga estetyczny wygląd.

Aspektem godnym uwagi jest ponadto fakt, że proces czyszczenia może odbywać się w czasie pracy maszyny. Nawet na najwyższych obrotach. Metoda nie myje jedynie głównej powłoki. Dociera w każdy, nawet najmniejszy zakamarek maszyny lub urządzenia. Wszystko to odbywa się w sposób nieinwazyjny i całkowicie bezpieczny.