Montaż billboardu i podnośniki koszowe

Już nie raz w poprzednich tekstach wspominałem jak ważna i obecna wszędzie jest dzisiaj reklama. Dosięga nas na każdym kroku, a uciec od niej jest praktycznie niemożliwe.

Podnośniki koszowe i reklamy na wysokościach

podnośniki koszowe Pomijając kwestie reklam w telewizji oraz radiu, które towarzyszą nam przed srebrnym ekranem, internetu, gdzie coraz ciężej jest omijać nachalne okna, których nie da się zamykać, nawet wychodząc na ulice jesteśmy atakowani z każdej strony, kolorowymi naklejkami, standami, oraz billboardami. W regularnym mieście, przechadzając się lub przejeżdżając ulicami, jak nie po lewej to po prawej znajdują się plakaty, które zachęcają nas do skorzystania z różnych usług lub produktów. Robi się to o tyle nachalne, że często takie reklamy są rozstawiane blisko sygnalizacji znakowej, więc jadąc samochodem, można nawet nie zauważyć wszystkich ważnych informacji, ponieważ filtracja tylu obrazów nie jest szybko możliwa. Poruszając się po mieście o odpowiednich godzinach, nie raz można przyuważyć sposób i proces montowania takich reklam. Przyjeżdżają ciężarówki wyposażone w podnośniki koszowe, umożliwiające przyklejanie papieru lub folii do ogromnych powierzchni reklamowych, usytuowanych kilka metrów nad ziemią. Jako mieszczuch, mogę powiedzieć że miasto Gdańsk nie jest tu wyjątkiem. Te reklamy na wysokościach zawsze obsługują firmy, które posiadają podnośniki koszowe z województwa pomorskiego. Dodatkowo w rejonie nadmorskim takim jak trójmiasto roi się od reklam jeszcze innego typu. Chodzi mianowicie o propozycje noclegowe dla turystów odwiedzających pomorze. Tutaj nie potrzeba raczej specjalnego sprzętu, aczkolwiek największe kompleksy wypoczynkowe na reklamie nie oszczędzają i również często można zauważyć plakaty zachęcające do odwiedzenia konkretnego miejsca.

Dla pozostałych, którzy nie posiadając dużych środków lub maszyn, zawsze pozostaje podpisany karton, który jak się okazuje też często zdaje egzamin.