Montaż klimatyzacji kanałowej w domu

Latem wiele osób marzy o zainstalowaniu w domu klimatyzacji, jednak obawia się, że wiąże się to z trudnościami z montażem czy nieestetycznym wyglądem w pomieszczeniu. Istnieje jednak rozwiązanie proste w instalacji i ładnie wyglądające we wnętrzu. Klimatyzacja kanałowa pozwala utrzymać optymalną temperaturę i poprawia jakość powietrza, nie rzucając się w oczy. 

Klimatyzacja kanałowa – budowa, działanie

klimatyzacja kanałowa w domuSystem klimatyzacji kanałowej opiera się na połączonych między sobą kanałach rozprowadzonych w całym budynku. Mogą mieć one kształt prostokątny lub okrągły. Montaż instalacji najlepiej zaplanować jeszcze na etapie projektowania budynku, gdyż przechodzi ona przez ściany i strop i wymaga wykonania specjalnych przepustów. Jej „sercem” jest urządzenie sterujące, które jest zlokalizowane w osobnym, najczęściej w przestrzeni podstropowej, a regulacja odbywa się za pomocą sterowników przewodowych. Wybór klimatyzatora kanałowego zależy od kilku czynników, m.in. od temperatury we wnętrzu, poziomu hałasu czy wartości sprężu dyspozycyjnego. Klimatyzacja kanałowa w domu zawiera ponadto filtry, które oczyszczają powietrze z kurzu, zanieczyszczeń itp. Pozwala na skuteczne schłodzenie kilku pomieszczeń dzięki praktycznie niewidocznym kratkom, przez które przepływa powietrze. To estetyczne i praktyczne rozwiązanie nie tylko do domu, ale też do biur czy hoteli. Zaletami tego typu klimatyzacji są dyskretny montaż nad podwieszanym sufitem, łatwe sterowanie, duża wydajność i bezgłośna praca. 

Nowoczesna technologia pozwoliła stworzyć klimatyzację, której niemalże nie widać ani nie słychać, a efektywnie oczyszcza i schładza powietrze w pomieszczeniach. Dzięki jednemu urządzeniu można doprowadzić kanały klimatyzacji do wielu pomieszczeń, w których widoczne będą jedynie nawiewniki. Dzięki użyciu dodatkowych akcesoriów można też filtrować i nawilżać powietrze.