Nagranie zdarzenia jest cenną informacją dla sądu

Dane gromadzone przez Komendę Stołeczną Policji, jasno wskazują na wzrost liczby rozwiązanych w sposób pozytywnych spraw, dzięki dostarczonym przez świadka zdarzenia nagraniom z monitoringu prywatnego.

Kamery towarzyszą nam na każdym kroku

montaż monitoringu koszalinOstatnio, gdy rozmawiałem z dobrym przyjacielem z dzieciństwa, zapytałem go dlaczego zdecydował się na zainwestowanie w system kamer otaczających jego dom. Odpowiedział mi, że wszystko za sprawą niefrasobliwego sąsiada, który stale podrzucał na jego posesję śmieci. Zaintrygowany niską ceną, jaką przyszło mu zapłacić, bez wahania wpisałem w wyszukiwarkę internetową montaż monitoringu koszalin. Moim oczom ukazało się kilkanaście wyników, które najczęściej stanowiły ofertę firm ochroniarskich specjalizujących się w instalacji podobnych systemów zabezpieczeniowych. Po przejrzeniu kilkunastu ofert, potwierdziłem swoje przypuszczenia co do niskiej ceny za wykonanie usługi. Okazało się bowiem, że montaż urządzeń wraz z ich konfiguracją z całym systemem to koszt około dwustu złotych na miesiąc. Technologia rozwinęła się tak do przodu, że odkąd posiadam dwanaście kamer, nawet będąc w pracy wiem co się dzieje na terenie mojej posesji. Wszystko za sprawą zdalnego dostępu do podglądu na żywo, ze zwykłego smartphone. Nie ukrywam – uwielbiam gadżety, niemniej ta funkcjonalność całkowicie mnie zaskoczyła! Na wyposażeniu urządzenia nagrywającego znajduje się pojemny dysk, dzięki czemu przechowuje on na swojej pamięci nagrania nawet sprzed dwóch miesięcy.

Jeżeli mieszkasz  w niezbyt bezpiecznej okolicy, w której często zdarzają się włamania z kradzieżą – zdecydowanie zainwestuj w monitoring. Ja w ten sposób złapałem złodzieja na gorącym uczynku, dzięki czemu nie utraciłem bezcennego dla mnie mienia.