Najlepsza pompa ciepła do domu

Pompy ciepła są świetnymi urządzeniami grzewczymi, pozwalającymi na uniezależnienie się od zewnętrznego źródła ogrzewania w domach. Rywalizują pod tym kątem z kolektorami słonecznymi, które pracują przede wszystkim w większych instalacjach fotowoltaicznych i przydomowych elektrowniach jako źródło ciepła.

Powietrzne pompy ciepła do prywatnego domu

pompa ciepła powietrznaKażda pompa ciepła pobiera ciepło z otoczenia, oraz używa go do nagrzewania powietrza lub wody w systemie grzewczym. Wszystkie rodzaje pomp mają swoje zalety i wady, aczkolwiek za najbardziej uniwersalną jest uważana pompa ciepła powietrzna. W przeciwieństwie do pozostałych rodzajów pomp, powietrzny wariant może być zamontowany w każdym domu, niezależnie od jego położenia. Ta pompa używa temperatury powietrza, pobieranego przez systemy wciągowe, do ogrzewania wnętrza domu, i działa równie skutecznie zimą jak i latem, oraz funkcjonować podobnie do systemu klimatyzacji i chłodzić powietrze pobierane z otoczenia. Cechuje się dużą wydajnością, niskim zużyciem energii oraz kulturą pracy. Jest również najłatwiejsza do zamontowania w dowolnym domu. Powietrzna pompa nie potrzebuje szczególnych warunków by pracować wydajnie i skutecznie, a powietrze może pobierać w dowolnej porze roku i temperaturze. Może ona bowiem ogrzewać powietrze w podobny sposób jak systemy klimatyzacji domowej, więc nawet zimą może zapewniać optymalną temperaturę wtłaczanego powietrza.

Pompy ciepła tego typu są bardzo często wspomagane dodatkowymi urządzeniami, minimalizującymi utratę ciepła w domu, dzięki czemu mogą one funkcjonować o wiele wydajniej niż urządzenia wykorzystywane samodzielnie. Ze wszystkich rodzajów pomp ciepła to właśnie powietrzne warianty są najpopularniejsze i najczęściej montowane w domach i obiektach komercyjnych.