Najlepsze dźwigi do portu

Żaden duży port tranzytowy nie mógł się obejść bez maszyn do rozładunku statków kontenerowych. W każdym takim porcie można zobaczyć ogromne dźwigi i podnośniki hydrauliczne, rozładowujące wielkie statki towarowe w imponująco krótkim czasie. Po rozszerzeniu terenu portu i zmianie profilu, także i w naszym terminalu morskim miał powstać punkt rozładunkowy.

Montaż żurawi do rozładunku kontenerowców

wysokie wysięgniki i dźwigiPostawienie żurawia czy dźwigu załadunkowego nie jest jednak tak proste jak ulokowanie żurawia budowlanego. Morskie dźwigi to stałe konstrukcje, budowane na podstawach ze zbrojonego betonu, które od początku do końca mają być używane tylko w jednym miejscu. Ogromna ilość ładunku jaki dziennie jest przenoszony przez owe dźwigi wywołuje równie ogromne obciążenie, dlatego jakiekolwiek oszczędności czy niedokładna budowa może mieć opłakane skutki. W naszym porcie nie zamierzaliśmy oszczędzać, więc nie tylko zdecydowaliśmy się kupić wyłącznie najlepsze wysokie wysięgniki i dźwigi, ale również wynająć najlepszą ekipę do ulokowania takowych. Nasze dźwigi okazały się być maszynami przeznaczonymi do portów towarowych, a więc mających znacznie większy ruch towarowy niż my. Na naszym terenie były więc poddane mniejszym obciążeniom niż dopuszczalne maksimum, a dzięki temu nie zużywały się nadmiernie, i nie było żadnych obaw o awarie z racji nadmiernej eksploatacji sprzętu. Wszystkie dźwigi w naszym porcie mają udźwig sięgający stu ton, aczkolwiek rekomendowana waga nie powinna przekraczać siedemdziesięciu.

Jest to waga ciężarówki dostawczej z załadowaną naczepą, dlatego bardzo rzadko zdarza się by owa waga została przekroczona w pojedynczym kontenerze, załadowanym towarem. Podnośniki, służące do zdejmowania kontenerów z naczep i załadunku na takowe są natomiast w całości elektronicznie sterowane.