Najlepsze miejsce na wakacje

W Polsce jest wiele miejscowości uzdrowiskowych, gdzie jednym z nich jest Kudowa Zdrój. Jest to malownicze i zarazem bardzo urocze miejsce to spędzania wolnego czasu w wakacyjne dni. W takim razie powstaje pytanie co warto zwiedzić w tym miejscu?

Idealne miejsce na urlop

pokoje kudowa zdrójNajbardziej popularnym miejscem w Kudowie jest Park Zdrojowy ze źródłami mineralnymi. Wokół tego parku znajduje wiele pięknych budowli, fontan i innych atrakcji. Znaleźć można tutaj ogromny Teatr, Zameczek i słynną Pijalnie Wód. Ciekawym miejscem do zwiedzanie jest również Ogród Muzyczny w którym znajdują się wiele różnych instrumentów muzycznych. Niewątpliwą atrakcją w Kudowie jest Muzeum Zabawek, które idealnie nadaje się do zwiedzenia zarówno do osób starszych jak i młodych. Warto zaznaczyć również, że Kudowa znajduje się w Parku Narodowym Gór Stołowych w którym warto zobaczyć Błędne Skały czy Szczeliniec Wielki. Wybierając się tam od razu trzeba taki wypad zaplanować na cały dzień, nie zapominając o odpowiednim ubiorze i innych rzeczach potrzebnych do podróży. Wokół Kudowy również oferuje wiele innych ciekawych atrakcji, jednym z nich jest Kaplica Czaszek, w którym każdy zwiedzający zobaczy ludzie szczątki z setek lat. Warto zaznaczyć, że jest to jedno z trzech takich miejsc w Europie. Nie daleko tego miejsca warto jest zwiedzić Szlak gnijących zawodów takich jak garncarstwo, piekarstwo czy kowalstwo. Inny i zarazem ciekawym miejscem na mapie Kudowy jest piękny Skansen – Muzeum Kultury Ludowej Podgórza Sudeckiego, w którym możemy zobaczyć jak wyglądał każde gospodarstwo od środka za czasów naszych przodków. Ponadto warto dodać, że Kudowa posiada dość mocną rozbudowaną bazę noclegową, a więc każdy znajdzie dla siebie pokoje kudowa zdrój. Dojechać do tej miejscowości można na kilka sposobów, ale najlepiej będzie pociągiem, ze względu na koszty przejazdu.

Myślę, że każdy znajdzie sobie coś dla siebie będąc w tym miejscu. Jednak zanim przyjedziesz do tego miejsca to warto wszystko wcześniej ustalić, co chcemy zwiedzić, by jak najlepiej wykorzystać czas w czasie urlopu.