Najlepsze modele okien

Stolarka okienna nigdy nie była tania, ale pod względem jakości wykonania i utrzymanych parametrów technicznych, jest dziś zdecydowanie lepsza. Okna dostępne w ofercie wielu producentów posiada wiele cech, które klasyfikują je do różnych kategorii.

Czy okna pasywne chronią przed utratą ciepła?

okna gdańskW każdym mieście znajdziemy salony z oknami, które oferują klientom nie tylko szeroki wybór stolarki okiennej, ale także profesjonalne doradztwo w wyborze optymalnego modelu. Na pewno chcąc kupić idealne okna, trzeba znać wymiary otworów okiennych. Jeżeli zależy nam na niskich kosztach utrzymania domu, to najlepiej szukać okien pasywnych, gdyż charakteryzują się bardzo niskim wskaźnikiem przenikalności ciepła. Oznacza to, że są niesamowicie szczelne i ciche. Od innych modeli odróżnia je specjalna forma ramy oraz innowacyjny system trójwarstwowego oszklenia, z czego każda warstwa posiada powłokę niskoemisyjną. Dostępne na rynku okna pasywne mogą być drewniane lub plastikowe o przeróżnych rozmiarach, a dodatkowo wielu producentów umożliwia ich wykonanie na zamówienie, jeżeli klient posiada niestandardowe otwory okienne. Ponadto mogą je stanowić klasyczne okna jakie ma każdy z nas w domu lub balkonowe. Takie modele okien mogą stanowić całą ścianę pomieszczenia, ponieważ są wyjątkowo ciepłe. Obecnie pasywne okna są najczęściej wybierane przez klientów, ponieważ żaden inny model nie posiada tak niskich wskaźników przepuszczalności ciepła. Sprawdzą się w domach letniskowych ale także całorocznych.

Montaż okien pasywnych przebiega tak samo jak klasycznych modeli. Jednak ich zalety szybko odczują właściciele domu w wysokości opłat za ogrzewanie, które będą nawet o trzydzieści pięć procent niższe w porównaniu z budynkiem z klasycznymi oknami.

Źródło www.oknagdansk.pl